اسپیس ایکس توسعه استارشیپ را شتاب می بخشد

به گزارش سفر به هند، اسپیس ایکس نمونه های اولیه استارشیپ را با شماره مدل های SN آزمایش می نماید.

اسپیس ایکس توسعه استارشیپ را شتاب می بخشد

به گزارش خبرنگاران به نقل از دیجیاتو، اسپیس ایکس در سال 2021 برنامه توسعه راکت استارشیپ را با شتاب بسیار بیشتری دنبال نموده و پرتاب آزمایشی بوستر غول پیکر سوپرهوی را هم طی چند ماه دیگر آغاز خواهد نمود.

ایلان ماسک، مدیرعامل و هم بنیانگذار اسپیس ایکس در صفحه توییتر خود از برنامه های این شرکت برای استفاده همزمان از دو سکوی پرتاب در مرکز توسعه بوکا چیکا واقع در تگزاس اطلاع داد. اسپیس ایکس با استفاده از سکوی اضافه فرایند توسعه و آزمایش نمونه های اولیه استارشیپ را شتاب بخشیده و در عین حال پرتاب آزمایشی بوسترهای قدرتمند سوپرهوی را نیز کلید خواهد زد.

فضاپیمای استارشیپ روی راکت بسیار بزرگی با نام سوپر هوی قرار می گیرد که قدرت آن ها را موتور جدید و قدرتمند اسپیس ایکس، رپتور تامین خواهد نمود.. سوپرهوی بر اساس نوع ماموریت شامل 24 تا 37 موتور قدرتمند رپتور خواهد بود که از متان و اکسیژن به عنوان سوخت استفاده می نماید. نسخه نهایی سوپر هوی 68 متر طول و 9 متر قطر داشته و پس از رساندن استارشیپ به مدار به زمین باز خواهد گشت.

اسپیس ایکس نمونه های اولیه استارشیپ را با شماره مدل های SN آزمایش می نماید. آخرین نسخه از این سری اخیرا با موفقیت تا ارتفاع 12.5 کیلومتری اوج گرفت اما حین فرود روی زمین دچار مشکل شده و منفجر شد. علی رغم این انفجار اسپیس ایکس در جریان استریم زنده آزمایش را برای خود یک موفقیت تلقی کرد و ایلان ماسک هم در توییتر مدعی شد که شانس موفقیت را تنها یک سوم در نظر گرفته اند و تا همینجا هم کارشان خوب بوده است.

نمونه بعدی این فضاپیما با عنوان SN9 روی سکوی B بوکاچیکا نصب شده اما پیش از اینکه به صورت آزمایشی پرتاب گردد، باید طی روزهای آینده آزمایش های زمینی را پشت سر بگذارد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 10 بهمن 1399 بروزرسانی: 10 بهمن 1399 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 756

به "اسپیس ایکس توسعه استارشیپ را شتاب می بخشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسپیس ایکس توسعه استارشیپ را شتاب می بخشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید