آیا واسطه ها از بازار مرغ حذف می شوند؟

به گزارش سفر به هند، معاون امور بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت (صمت) تاکید نمود که باید تمام فرایند عرضه تا خرده فروشی کشتارگاه ها در سامانه ثبت و فاکتور هولوگرام دار تحویل گردد.

آیا واسطه ها از بازار مرغ حذف می شوند؟

با ما همراه باشید و درباره بهترین نوا بیشتر بدانید.

یحیی کیخا در گفت وگو با خبرنگاران، بیان کرد: تمام کشتارگاه ها موظف اند میزان کشتار و عرضه روزانه خود را درسامانه جامع تجارت ثبت و فاکتور رسمی صادر نمایند.

وی اضافه کرد: تمام فرایند عرضه تا خرده فروشی باید در سامانه، ثبت و فاکتور هولوگرام دار تحویل گردد و درغیر این صورت تخلف عرضه خارج از شبکه منظور و به تعزیرات حکومتی ارجاع خواهد شد.

این مقام مسئول کنترل ورود و خروج فراوری مرغ دراستان و حذف واسطه ها را از اهداف طرح اسم کرد و گفت که سازمان های جهاد، صمت، اصناف و انجمن کشتارگاه ها دستگاه های مجری طرح هستند.

اخیرا قیمت مرغ به 30 هزار تومان هم رسیده و این در حالی است که نرخ مصوب مرغ 24 هزار و 900 تومان است.

اواخر سال گذشته هم شرایط نابسامانی در بازار مرغ حاد بود که باعث ایجاد صف های طولانی برای دریافت مرغ به قیمت تنظیم بازار در شرایط کرونایی شد. این در حالی است که نهاده های دام و طیورهمچنان ارز دولتی دریافت می نمایند و مرغ به قیمت مصوب باید در دسترس عموم مردم باشد. اما در شرایطی که وزارت جهاد کشاورزی می گوید فراوری مرغ به میزان احتیاج کشور بوده و هیچ کمبودی در این زمینه وجود ندارد و تقصیر را به گردن وزارت صمت انداخته که وظیفه نظارت بر بازار و برخورد با گرانفروشی را دارد، مسئولان وزارت صنعت معدن تجارت (صمت) می گویند قرارگاه ساماندهی مرغ مسئول تامین و توزیع این کالاست؛ بنابراین این وزارتخانه مسوولیتی در این رابطه ندارد که بخواهد اظهارنظر کند. از طرف دیگر گزارش هایی از کمبود مرغ در بازار هم منتشر شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 31 تیر 1400 بروزرسانی: 31 تیر 1400 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 1075

به "آیا واسطه ها از بازار مرغ حذف می شوند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا واسطه ها از بازار مرغ حذف می شوند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید