88 شهرستان در شرایط قرمز کرونا ، بیشترین فوتی های اخیر در 3 استان

به گزارش سفر به هند، سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور با اعلام شهرستان های قرمز و هشدار کرونا، موارد بروز و فوتی ناشی از این بیماری در استانها در هفته سوم شهریور ماه را تشریح کرد.

88 شهرستان در شرایط قرمز کرونا ، بیشترین فوتی های اخیر در 3 استان

به گزارش خبرنگاران از ایسنا، دکتر سیما سادات لاری گفت: طبق آخرین شرایط شیوع بیماری کرونا در کشور هم اکنون 88 شهرستان در سراسر کشور در شرایط قرمز و 90 شهرستان در شرایط هشدار بیماری قرار دارند. مابقی شهرستان های کشور نیز در شرایط زرد یعنی با خطر متوسط بیماری و سفید یعنی با خطر کم بیماری قرار دارند.

وی با تاکید بر اینکه هیچ نقطه سبز یعنی منطقه عاری از بیماری کرونا در کشور وجود ندارد، اظهار کرد: بیشترین بروز هفتگی موارد مثبت بستری شده در هفته سوم شهریورماه به ترتیب در استان های بوشهر، قم و لرستان و بیشترین بروز هفتگی مرگ و میر در این بازه زمانی به ترتیب در استان های خراسان شمالی، سمنان و اصفهان گزارش شده است.

وی اضافه کرد: کمترین میزان بروز هفتگی موارد بستری مثبت و فوتی نیز در هفته سوم شهریورماه مربوط به استان های کردستان و سیستان و بلوچستان است.

وی درباره بازرسی های اجرا شده، شرح داد: از تاریخ 11 تا 19 شهریور ماه سال جاری بیش از 103 هزار و 500 مورد بازرسی از مراکز تهیه، توزیع، عرضه و فروش مواد غذایی و اماکن عمومی در سراسر کشور اجرا شده است که به دنبال آن تعداد 8 هزار و 514 مورد از این اماکن به دلیل عدم رعایت پروتکل های بهداشتی به مراجع قضایی معرفی و تعداد 555 مورد پس از اخطار پلمب شدند.

لاری ادامه داد: طبق آخرین شرایط میانگین کشوری رعایت پروتکل های بهداشتی، بیشترین میزان رعایت در ادارات و سازمان های دولتی با 82.8 درصد و کمترین میزان رعایت در پاساژها با 38.1 درصد و نانوایی ها با 44.03 درصد گزارش شده است. همچنین بر اساس آخرین آمار استفاده از ماسک توسط مردم در اماکن عمومی 75.5 درصد گزارش شده است که متاسفانه این عدد نسبت به سه هفته گذشته به میزان 1.35 درصد کاهش یافته است.

وی اضافه کرد: طبق گزارشات واصله میزان استفاده از ماسک توسط شاغلین صنوف، صنایع، کارمندان ادارات و بانک ها نسبت به سه هفته گذشته افزایشی بوده است؛ ولی متاسفانه همچنان شاهد کاهش استفاده از ماسک در وسایل نقلیه عمومی در این مدت هستیم که امیدواریم استفاده از ماسک توسط مردم در وسایل نقلیه درون و برون شهری جدی گرفته شود. فراموش نکنیم مهم ترین عامل کنترل بیماری در کشور رعایت بیشتر نکات بهداشتی و استفاده از ماسک است. مطمئنا هرگونه عادی انگاری احتمال خیز مجدد بیماری را تقویت خواهد کرد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 6 آبان 1399 بروزرسانی: 6 آبان 1399 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 565

به "88 شهرستان در شرایط قرمز کرونا ، بیشترین فوتی های اخیر در 3 استان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "88 شهرستان در شرایط قرمز کرونا ، بیشترین فوتی های اخیر در 3 استان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید