کسب رتبه دوم دانشگاه تبریز در عرصه فناوری و ارتباطات

به گزارش سفر به هند، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تبریز گفت: دانشگاه تبریز در عرصه فعالیت های فناوری و ارتباطات بین المللی رتبه دوم در بین دانشگاه های کشور را به دست آورد.

کسب رتبه دوم دانشگاه تبریز در عرصه فناوری و ارتباطات

جلال شیری، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تبریز در مصاحبه با خبرنگار استانهای خبرنگاران، گفت: به همت و کوشش پژوهشگران دانشگاه تبریز این دانشگاه توانست در زمینه فعالیت های فناوری و ارتباطات بین المللی به رتبه دوم در میان دانشگاه های کشور و رتبه سوم کلیه مؤسسات آموزشی و پژوهشی کشور نائل آید.

شیری اضافه نمود: طی ارزیابی که به وسیله معاونت علمی و فنآوری ریاست جمهوری انجام گرفته است، دانشگاه تبریز در زمینه همکاری فناورانه به جایگاه دوم دست یافته است.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تبریز ، انجام همکاری فناوری بین المللی بین دانشگاه تبریز با نخبگان خارج از کشور را در قالب ایجاد دوره های بازآموزی و پژوهشی مشترک، انجام طرح های تحقیقاتی و دانش بنیان مشترک و تاسیس شرکت های دانش بنیان مشترک توصیف نمود و گفت: بر اساس ارزیابی ها طرح های فن آورانه بین المللی دانشگاه تبریز رتبه دوم کشور را بدست آورد.

وی با اشاره به مزیّن بودن سال 1401 به شعار فراوری دانش بنیان و اشتغال آفرین اضافه نمود: با هدف تحقق بخشیدن به اهداف شعار سال، قرارگاه استانی دانشگاهی تحقیقات فناورانه و اشتغال¬زایی دانش بنیان به مرکزیت دانشگاه تبریز تشکیل شده است و ضمن حمایت کامل از شرکت های دانش بنیان و مراکز رشد، تبادل اطلاعات علمی با مراکز علمی بین المللی، جهت گیری به سمت رشد و توسعه پارک های تخصصی شرکت های دانش بنیان، حمایت از جوانان خلاق در عرصه کارآفرینی نیز از برنامه های مد نظر دانشگاه تبریز است.

شیری با اشاره به تحصیل بیش از 1200 دانشجوی خارجی و عقد تفاهم نامه با دانشگاه های مختلف دنیا در زمینه برگزاری دوره های مشترک و تبادل استاد و دانشجو اعلام کرد: علاوه بر ایجاد تمهیدات لازم برای افزایش جذب دانشجویان خارجی، در زمینه توسعه بازاریابی فنآورانه به ویژه در کشورهای همسایه مبادرت کرده ایم و دفتر نمایندگی معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه تبریز در جمهوری آذربایجان افتتاح گشت و بعنوان دانشگاه مشخص به سایر دانشگاه های استان در این زمینه ها یاری خواهیم کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 خرداد 1401 بروزرسانی: 15 خرداد 1401 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 1409

به "کسب رتبه دوم دانشگاه تبریز در عرصه فناوری و ارتباطات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کسب رتبه دوم دانشگاه تبریز در عرصه فناوری و ارتباطات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید