کاهش 12 درصدی روزهای ناسالم اراک

به گزارش سفر به هند، خبرنگاران/مرکزی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: روزهای ناسالم در اراک نسبت به سال گذشته 12 درصد کاهش یافته است.

کاهش 12 درصدی روزهای ناسالم اراک

رضا میرزایی امروز یکشنبه در هفتمین جلسه کارگروه طرح جامع کاهش آلودگی هوای اراک با اشاره به اینکه امسال تا به امروز شاهد 35 روز ناسالم در اراک بودیم که در مدت مشابه سال گذشته این آمار 40 روز بوده است، گفت: در امسال 27 روز پاک، 227 روز سالم، 34 روز ناسالم برای گروه های حساس و یک روز ناسالم برای تمامی گروه های سنی را شاهد بودیم که تمامی مدارس و مراکز آموزشی تعطیل شدند.

میرزایی با بیان اینکه آلودگی هوای اراک نسبت به سال 95 بالغ بر 55 درصد کاهش یافته است، اضافه کرد: نیروگاه شازند در حال حاضر سوخت 100 درصدی گاز در اختیار دارد، اما پالایشگاه دارای دی اکسید گوگرد بالاتر از استاندارد است و در 3 ماهه سوم سال هنوز خود اظهاری زیست محیطی خود را ارائه نکرده است. البته در روزهایی که اراک درگیر آلودگی هوا بود تعطیلی کارخانه فراوری آسفالت، شن و ماسه، کوره های اجرپزی و 50 درصد ظرفیت ایرالکو انجام شد.

بارش های زمستان استان مرکزی نرمال خواهد بود

به گزارش سفر به هند، در این جلسه مدیرکل هواشناسی استان مرکزی اعلام کرد: میانگین بارش ها در کل کشور نسبت به سال گذشته 7.5 درصد کاهش و نسبت به بلندمدت 22 درصد رشد داشته است.

آرش بهاروند میانگین بارش در کل کشور تا به امروز را 82.5 میلیمتر عنوان نمود و اضافه کرد: میانگین بارش استان در سال زراعی جاری 100 میلیمتر است که نسبت به بلندمدت 18 درصد رشد و نسبت به سال قبل 28 درصد کاهش داشته است.

وی صندلی استان مرکزی در بین دیگر استان های کشور از حیث بارش بلندمدت را دوازدهم اعلام کرد و گفت: در بعضی شهرستان های استان مانند خمین و تفرش بارش ها 7 درصد نسبت به نرمال کمتر بوده است و باقی شهرستان ها نرمال یا بالاتر از نرمال بوده اند، بیشترین بارش با 173.5 میلیمتر در شازند و کمترین بارش با 61 میلیمتر مربوط به دلیجان است.

بهاروند با اشاره به بارش های نرمال در مهرماه و آبانماه، بارش های آذرماه را کمتر از نرمال دانست و گفت: بارندگی در زمستان در حد نرمال است و باید 98 میلیمتر بارش دریافت گردد که به نظر می رسد این میزان محقق خواهد شد.

مدیرکل هواشناسی استان مرکزی با بیان اینکه براساس پیش بینی ها برای مهرماه 5 روز، آبانماه 11 روز و برای آذرماه 18 روز مستعد انباشت آلاینده های جوی اعلام شد، اعلام کرد: طی هفته جاری در سطوح پایینی زمین سکون هوا را خواهیم داشت اما در سطوح بالایی، جوی ناپایدار گزارش شده است. آلاینده های این هفته نیز کمتر از هفته گذشته خواهد بود و اوج آن از امروز تا ظهر فردا خواهد بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 57

به "کاهش 12 درصدی روزهای ناسالم اراک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش 12 درصدی روزهای ناسالم اراک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید