واکنش های منفی به لباس مردانه تیم ملی فوتبال بانوان، تلفیق کج سلیقگی و بی توجهی به عرف جامعه

به گزارش سفر به هند، تیم ملی فوتبال بانوان در حالی راهی تاشکند شد تا در مسابقات انتخابی قهرمانی آسیا شرکت کند که لباس مردانه آنها واکنشهای منفی بسیاری را موجب شده است.

واکنش های منفی به لباس مردانه تیم ملی فوتبال بانوان، تلفیق کج سلیقگی و بی توجهی به عرف جامعه

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، تیم ملی فوتبال بانوان کشورمان هفته گذشته برای حضور در رقابت های گروه G مقدماتی قهرمانی آسیا 2022 راهی تاشکند ازبکستان شد. این اعزام که با هیاهوی زیادی از سوی فدراسیون فوتبال همراه شد که کارشناسان آن را غیرواقعی و صرفا تبلیغی می دانستند اما با حواشی روبرو شد که انتقاد گسترده ای را در پی داشته است.

براساس تصاویر، لباس رسمی اعزام این تیم، کت و شلواری برخلاف عرف فرهنگی و اجتماعی کشور بوده است. تیمهای ملی کشورمان در رشته های مختلف، همیشه با لباس هایی با قواعد معین در رویدادهای بین الملل و برون مرزی شرکت نموده اند که تشکیل یافته از یک عرف و ادب ملی و دینی بوده اما فدراسیون فوتبال به یک باره مبادرت به تهیه کت و شلوارهایی نموده که بیشتر مردانه بوده تا جهت لباس رسمی بانوان ملی پوش.

این موضوع که در کنار بی توجهی به عرف کشور و آداب اعزام های برون مرزی ورزش روی داده، با کج سلیقگی هم همراه بوده است. این موضوعات موجی از واکنش های منفی و انتقادی را در پی داشته که به نظر می رسد بایستی فدراسیون فوتبال در جهت اصلاح این اشتباه، اقدامی فوری کند. چنین بی توجهی به عرف و آداب رسمی اعزام های برون مرزی ورزش بانوان، موضوعی است که سابقه نداشته و بایستی به وسیله نهادهای مربوطه مورد آنالیز هم قرار گیرد که هم اکنون چه اتفاقی در فوتبال بانوان در حال روی دادن است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 3 مهر 1400 بروزرسانی: 3 مهر 1400 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 1157

به "واکنش های منفی به لباس مردانه تیم ملی فوتبال بانوان، تلفیق کج سلیقگی و بی توجهی به عرف جامعه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش های منفی به لباس مردانه تیم ملی فوتبال بانوان، تلفیق کج سلیقگی و بی توجهی به عرف جامعه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید