نصب یک اثر هنری جدید در مترو

به گزارش سفر به هند، شهر: خالق نقاشی ظهر عاشورا که در ایستگاه مترو مسرور نصب شده است ، این اثر را حاصل یک فعالیت جمعی در یک کارگاه با دانشجویان دانشگاه سوره دانست.

نصب یک اثر هنری جدید در مترو

به گزارش شهر، احمد خلیلی فرد، نقاش و مجسمه ساز در تبادل نظر با شهر، درباره چگونگی خلق اثر نقاشی ظهر عاشورا که در ایستگاه تقاطعی شادمان مترو نصب شده است، شرح داد: دانشگاه سوره جزو نوادر دانشگاه هایی است که کارگاه های هنری بسیاری در آن برگزار می گردد. ضمن اینکه در کارگاه ها توأمان با مبحث ها و آموزش های نظری، آموزش های عملی هم به دانشجوها یاد داده می گردد تا از کتاب و درس به عمل هم برسند. به همین دلیل تصمیم گرفتم که یک کارگاه عملی برگزار کنم.

او در ادامه اضافه نمود: بنابراین روی یک تابلوی دو در شش متر طرحی از ظهر عاشورا کشیدم؛ علت هم این بود که زمان برگزاری کارگاه مصادف با ایام محرم شده بود. رنگ آمیزی های اصلی را به مرور طی سه روز انجام دادم و پس از آن کار را با دانشجویان ممتاز پیش بردم. تقریباً این اثر در مدت زمان 10 یا 12 روز به سرانجام رسید.

این نقاش ایرانی ضمن اشاره به نبود فضای کافی برای نصب تابلو در دانشگاه سوره، گفت: پس از اتمام کار، معاونت فرهنگی به همراه ریاست دانشگاه جلسه ای با شهرداری تهران برگزار کرد تا این اثر به نمایش عمومی گذاشته گردد و در یک مکان مناسب نصب گردد. پس از تصمیم گیری های دوستان، مقرر شد که تابلو ظهر عاشورا در ایستگاه مترو شادمان نصب گردد. این تابلو حاصل یک کارگاه جمعی بود.

سرانجام هفته گذشته مراسم قدردانی و تشکر از استاد احمد خلیلی فرد، نقاش و مجسمه ساز مطرح ایرانی توسط پیروز حناچی، شهردار تهران به پاس خلق اثر نقاشی ظهر عاشورا و اهدا این اثر برای نصب در ایستگاه مترو تقاطعی شادمان واقع در خط 2 و 4 برگزار گردید. این ایستگاه در خیابان آزادی تقاطع خیابان شادمان قرار گرفته است.

خبرنگار: ملیکا هاشمی

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 11 فروردین 1400 بروزرسانی: 11 فروردین 1400 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 877

به "نصب یک اثر هنری جدید در مترو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نصب یک اثر هنری جدید در مترو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید