مقررات سفر ایرانی ها به ترکیه تغییر کرد

به گزارش سفر به هند، دولت ترکیه با جهش ویروس کرونا در دنیا، قوانین جدیدی را برای سفر به این کشور معین کرد. شهروندان ایرانی برای سفر به ترکیه به ارائه گواهی منفی تست کرونا تا 72 ساعت قبل از پرواز ملزم شده اند.

مقررات سفر ایرانی ها به ترکیه تغییر کرد

بهترین تجربه سفر را با هزینه تور ترکیه در خاطراتتان ثبت کنید. از استانبول زیبا تا آنتالیا رویایی و بالون سواری در شهرهای ترکیه تا کلی تفریح دیگر در انتظار شماست، خاطراتی از مردم مهمانواز ترکیه که همیشه در ذهن شما خواهد ماند.

به گزارش ایسنا، طبق مقررات این کشور، ورود مسافر با تابعیت ایرانی با مجوز اقامتی و یا به صورت توریستی به ترکیه بدون مانع است. اما شیوع نوع نو ویروس کرونا از انگلستان بار دیگر مقررات سفر را تغییر داده و حتی محدودیت هایی را در بعضی مرز ها ایجاد نموده است. آخرین آنالیز ها نشان می دهد مرز هوایی ایران و ترکیه همچنان باز است و تردد مسافر بدون مانع انجام می گردد، اما ترکیه مقررات تازه ای را وضع نموده است.

بنا به دستورالعمل ها و پروتکل های نو بهداشتی ترکیه که از امروز (دوشنبه، 28 دسامبر برابر با 8 دی ماه) در مبادی ورودی این کشور برای همه اتباع خارجی به اجرا گذاشته است، تمام مسافران ملزم شده اند پیش از پرواز، آزمایش PCR انجام دهند و گواهی منفی این تست را در محدوده 72 ساعت مانده به پرواز، به زبان انگلیسی همراه داشته باشند تا در مبادی ورودی این کشور ارائه دهند.

این آزمایش باید در آزمایشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی (دولتی یا خصوصی) انجام گردد و حاوی مُهر آزمایشگاه باشد.

شرط سنی برای ارائه گواهی منفی کرونا در بعضی پرواز های شرکت های ایرانی از بالای دو سال معین شده است؛ درحالی که طبق پروتکل های بهداشتی این کشور، مسافران زیر شش سال از ارائه تست منفی کرونا معاف شده اند.

تا پیش از این، بعضی شرکت های هواپیمایی مسافران ایرانی را از ارائه نتیجه این تست معاف نموده بودند. در پرواز های دیگر این راستا هم مسافر ملزم بود نتیجه منفی آزمایش کرونا در محدوده 96 ساعت را ارائه دهد.

بعضی پرواز های ایرانی از مسافران راستا ترکیه هم خواسته اند فرم اظهارنامه ای را علاوه بر گواهی منفی تست کرونا تکمیل نمایند تا هنگام ورود به فرودگاه های این کشور ارائه دهند.

اما در مقررات سفر به ایران تغییر خاصی مشاهده نمی گردد. مسافران همچون گذشته، برای ورود باید نتیجه منفی تست کرونا تا 96 ساعت قبل از پرواز را ارائه دهند و از ورود اتباع خارجی که گواهی منفی تست کرونا را همراه نداشته باشند، جلوگیری خواهد شد. اتباع ایرانی هم در صورت نداشتن این تست باید در محل مشخصی به مدت دو هفته قرنطینه شوند.

منبع: فرارو
انتشار: 4 شهریور 1400 بروزرسانی: 4 شهریور 1400 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 1124

به "مقررات سفر ایرانی ها به ترکیه تغییر کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقررات سفر ایرانی ها به ترکیه تغییر کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید