مفهوم سازی های بنیادی در آموزش فقط با عمل آزمایشی امکان پذیر است

به گزارش سفر به هند، تهران (پانا) - دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش با بیان اینکه مفهوم سازی های بنیادی در آموزش تنها با عمل آزمایشی امکان پذیر است گفت در دوران کرونا متوجه شدیم بخش های عملی آزمایش اگر نباشد عمل آموزشی نمی تواند کیفیت لازم را داشته باشد.

مفهوم سازی های بنیادی در آموزش فقط با عمل آزمایشی امکان پذیر است

به گزارش روابط عمومی شورای عالی آموزش و پرورش و به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، محمود امانی تهرانی در ارتباط زنده با آیین افتتاحیه مرحله کشوری سومین دوره مسابقات آزمایشگاهی دبیران علوم تجربی در شیراز گفت: با بروز کرونا فعالیت های عملی و آزمایشی دروس مختلف به ویژه علوم تجربی دوچار وقفه شد که این مساله کیفیت یادگیری دروسی که رکن آن بر پایه عمل آزمایشی است را تحت تاثیر قرار داد.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: شکل گیری بسیاری از مفاهیم پایه ای در دوره متوسطه اول باید از طریق دستوری و عمل آزمایشی صورت بگیرد که به علت دورماندن از عمل آزمایشی انجام نگرفته است.

امانی تهرانی گفت: با توسعه آموزش مجازی نوآوری در عرصه های آزمایشی بیش از پیش حس شد و باید اعمال آزمایشی را با استفاده از فضای مجازی به برترین شکل ممکن انجام دهیم.

وی اضافه نمود: همه معلمان نیازمند به اشتراک گذاری تجربیات تخصصی و شخصی خود هستند تا با استفاده از این تجربیات انتقال مفاهیم آزمایشی به برترین نحو صورت گیرد.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: اهمیت روش های قبلی ما در آموزش و پرورش برای همگان روشن شده است و باید از طریق روزآمد سازی روش ها و فنون یاددهی ،یادگیری کیفیت یادگیری را افزایش دهیم.

امانی تهرانی گفت: هریک از معلمان باید با خلاقیت و خلق ایده و به اشتراک گذاری آن در ساخت روشهای تازه آموزش سهیم باشد.

لازم به ذکر است مرحله کشوری مسابقات آزمایشگاهی دبیران علوم تجربی از 3 تا 6 آبان ماه باحضور معلمان منتخب علوم تجربی سراسر کشور در شیراز برگزار خواهد شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 29 آبان 1400 بروزرسانی: 29 آبان 1400 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 1220

به "مفهوم سازی های بنیادی در آموزش فقط با عمل آزمایشی امکان پذیر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مفهوم سازی های بنیادی در آموزش فقط با عمل آزمایشی امکان پذیر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید