محققان آمریکایی: روزه داری فشار خون را کاهش می دهد

به گزارش سفر به هند، در یک مطالعه جدید، محققان نشان دادند که روزه داری متناوب می تواند با تغییر شکل میکروبیوتای روده در مدل حیوانی، فشار خون را کاهش دهد.

محققان آمریکایی: روزه داری فشار خون را کاهش می دهد

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از آسین نیوز، در یک مطالعه جدید، محققان نشان دادند که روزه داری متناوب می تواند با تغییر شکل میکروبیوتای روده در مدل حیوانی، فشار خون را کاهش دهد.

برای نخستین بار پژوهشگران دریافتند، روزه داری متناوب با تغییر شکل میکروبیوتای روده در مدل حیوانی، فشار خون را کاهش دهد. تقریباً نیمی از بزرگسالان در ایالات متحده مبتلا به فشار خون بالا هستند، بیماری که خطر بیماری قلبی و سکته مغزی را افزایش می دهد و از دلایل اصلی مرگ و میر در ایالات متحده است.

در کالج پزشکی بیلور، دیوید جی دورگان و همکارانش بر روی این تحقیق متمرکز شدند و دریافتند اختلال در میکروبیوت روده، معروف به دیس بیوزیس روده، می تواند اثرات سوئی بر فشار خون داشته باشد.کالج پزشکی بیلور از معتبرترین کالج های علوم پزشکی آمریکا و دنیا به حساب می آید.

دورگان گفت: تحقیقات به ما نشان داد، دیس بیوز روده فقط نتیجه فشار خون بالا نیست، بلکه در واقع در ایجاد آن دخیل است.

این زمینه سازی منجر به مطالعه فعلی شد که در آن ما پیشنهاد کردیم به دو سوال پاسخ دهیم. اول آیا می توانیم میکروبیوتای دیس بیوتیک را دستکاری کنیم تا هم از فشار خون بالا جلوگیری کند و هم از بین برود؟ دوم اینکه میکروب های روده چگونه بر فشار خون حیوان تأثیر می گذارند؟

برای پاسخ به این سوالات دورگان و همکارانش از تحقیقات قبلی استفاده کردند که نشان می داد روزه داری یکی از عوامل اصلی در سلامت سیستم قلبی و عروقی است.

محققان نه هفته پس از آغاز آزمایش در مدل حیوانی مشاهده کردند، موش هایی که روزه گرفته بودند به میزان قابل توجهی فشارخون بالا را کاهش داده بودند.

روی هم رفته، این مطالعه برای اولین بار نشان می دهد روزه داری متناوب می تواند از نظر کاهش فشار خون با تغییر شکل ترکیب میکروبیوتای روده در یک مدل حیوانی مفید باشد.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 28 خرداد 1400 بروزرسانی: 28 خرداد 1400 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 1011

به "محققان آمریکایی: روزه داری فشار خون را کاهش می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محققان آمریکایی: روزه داری فشار خون را کاهش می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید