عقاب با قطار تهران شیراز برخورد و بالش شکست

به گزارش سفر به هند، یک عقاب پس از برخورد با قطار تهران شیراز از ناحیه بال دچار شکستگی و به اداره کل حفاظت محیط زیست استان فارس منتقل شد.

عقاب با قطار تهران شیراز برخورد و بالش شکست

از پروفایل ما kalarena دیدن نمایید.

میزان: ساعاتی پیش در گردنه کولی کش استان فارس یک عقاب طلایی بر اثر برخورد با قطار مسافربری تهران-شیراز مصدوم شد.

پس از این برخورد، لوکوموتیوران، قطار را متوقف و طی اقدامی مسئولانه، حرفه ای و طبیعت محبت آمیز، عقاب را به کابین لوکوموتیو منتقل کرد.

این عقاب مصدوم که ظاهرا از ناحیه بال دچار شکستگی شده در شیراز به ماموران محیط زیست استان فارس تحویل داده شد.

به اعتقاد کارشناسان حیات وحش، به منظور بهبود این عقاب ضروری است فورا از ناحیه شکستگی، رادیوگراف گرفته شده و سپس دامپزشکان تصمیم بگیرند که بال شکسته باید آتل بسته گردد یا تحت عمل جراحی قرار بگیرد. در این صورت حیوان شانسی برای درمان، رهاسازی و بازگشت به طبیعت خواهد داشت اما از آنجا که معاونت محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست پس از تعطیل کردن کلینیک و مرکز بازپروری حیات وحش پارک پردیسان، شانس درمان و بازپروری وحوش آسیب دیده را از حیات وحش گرفته و با توجه به اینکه در استان فارس هم مانند اغلب استان های کشور مرکزی برای بازپروری وحوش وجود ندارد احتمالا این عقاب مصدوم بی آنکه شانسی برای بهبود و بازگشت طبیعت داشته باشد به یکی از باغ های وحش یا باغ های پرندگان منتقل شده و باقی عمرش را در اسارت سپری خواهد نمود؛ پایانی تلخ که جای خالی مراکز درمان و بازپروری حیات وحش را یادآور می گردد.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 4 آذر 1399 بروزرسانی: 4 آذر 1399 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 627

به "عقاب با قطار تهران شیراز برخورد و بالش شکست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عقاب با قطار تهران شیراز برخورد و بالش شکست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید