روش تازه خودروسازان برای فروش ، فهرست کامل خودروهایی که مزایده شدند

به گزارش سفر به هند، به گزارش خبرنگاران، همزمان با اجرای طرح های پیش فروش و فروش فوری خودروسازان که طبق ادعای خودشان این طرح ها برای آنها زیان دارد این بار روش فروش مزایده هم شروع شده است.

روش تازه خودروسازان برای فروش ، فهرست کامل خودروهایی که مزایده شدند

در مزایده نو اعلامی اعلام شده بود که هفتادوهشتمین مرحله مزایده عمومی خودروهای سایپا، از روز چهارشنبه 5 آبانماه 1400 فعال شده است. ثبت نام در مزایده سایپا به مدت 4 روزه ادامه داشته و نهایتا در روز یکشنبه 9 آبانماه 1400 راس ساعت 15، به سرانجام می رسد.

در این مرحله از مزایده اینترنتی سایپا، مشتریان امکان خریداری 238 خودرو مزایده ای را داشتند که مدل های آنها عبارت بودند از: پراید 151 معمولی ، پراید 151 پلاس، پراید 111 ، پراید 131 ، پراید 132، پراید صبا دوگانه سوز، تیبا هاچبک،تیبا صندوقدار معمولی، تیبا صندوقدار پلاس،

تیبا صندوقدار دوگانه سوز، ساینا دنده ای، ساینا اتوماتیک، کوییک دنده ای، کوییک اتوماتیک پلاس، چانگان CS35 اتوماتیک، کیا سراتو 2000 اتوماتیک، کیا ریو، زانتیا 2000 اس ایکس، نیسان ماکسیما، زوتی Z300 وارداتی،آریو 1600 دنده ای، آریو 1600 اتوماتیک، رنو تندر 90، برلیانس 230، برلیانس V5 و وانت نیسان زامیاد.

این مزایده در سامانه اینترنتی مزایده سایپا به نشانی https://auc.saipacorp.com اجرا شده است و احتمالا طرح های نو دیگری نیز ادامه خواهد داشت.

در این سامانه نوشته شده است: در ایام برگزاری مزایده امکان بازدید حضوری خودروها از ساعت 8 الی 15 در آدرس کیلومتر 15 جاده مخصوص کرج- خیابان پنجاه دوم روبروی اداره تحویل شرکت سایپا - پارکینگ شیرازی وجود دارد .

اما این مزایده ها چه شرایطی دارند؟ آن طور که سایت باما نوشته است:

1- خودروهای مزایده سایپا، بدون گارانتی و بدون کارت طلایی تحویل برندگان مزایده می شوند.

2- به دلیل توقف طولانی مدت خودروهای مزایده ای در پارکینگ های روباز، امکان فرسودگی بعضی قطعات خودرو مانند لاستیک، باتری ها، لوازم مصرفی و … وجود دارد. لذا برنده مزایده باید این شرایط را بپذیرد و سایپا نیز هیچ مسئولیتی برای برطرف کردن این مسائل، برعهده نمی گیرد.

3- خودروهای مزایده سایپا، به صورت خاموش تحویل مشتری می شوند و ممکن است فاقد بنزین باشند.

4- سایپا هیچ مسئولیتی برای انتقال خودروهای مزایده ای به خارج از پارکینگ ندارد و انجام این کار، تماما برعهده برنده مزایده خواهد بود.

5- خودروهای مزایده ای ممکن است کمبود قطعات یا لوازم داشته باشند. اما سایپا مسئولیتی برای تامین کسری خودروها، هیچ مسئولیتی ندارد.

6- طبق قوانین مزایده سایپا، بعد از فروش خودرو به برنده مزایده، خریدار خودرو مزایده ای حق هیچگونه اعتراضی ندارد. این یعنی اینکه باید ریسک تمامی خطرات آینده را به جان خریداری کنید! به عبارت بهتر، اگر بعد از تحویل گرفتن خودرو متوجه ایراد و مسائلی مانند کسری قطعه، خرابی قطعه، ایرادات فنی، ایرادات بدنه، کمبود تجهیزات و هر ایراد نوی شدید، سایپا هیچ مسئولیتی برای پاسخگویی به مشتری ندارد.

7- در زمان مزایده سایپا، کارشناسان این شرکت، نواقص را بصورت کلی بیان می نمایند و هیچوقت همه ایرادات یا ریز مسائل خودرو را اعلام نمی نمایند. پس باید مراقب این نکته مهم نیز باشید. ضمن اینکه سایپا صراحتا اعلام نموده است که این شرکت، مسئولیتی برای برطرف ایرادات عنوان شده یا حتی ایرادات عنوان نشده، ندارد!

8- اگر برنده مزایده خودرو شدید و از طرف سایپا به شما خبر داده شد که خودروی تان آماده تحویل است، حداکثر ظرف یک هفته برای تحویل گرفتن خودرو فرصت دارید. در غیر این صورت باید جریمه تاخیر را به صورت روزانه پرداخت کنید. این جریمه صرفا برای هزینه نگهداری خودرو در پارکینگ است.

8- مقدار کارکرد اعلام شده برای خودروهای مزایده سایپا، ممکن است نادرست باشد. بنابراین در صورت عدم انطباق کارکرد اعلامی به وسیله سایپا با کارکرد واقعی خودرو، مسئولیتی برعهده سایپا نبوده و برنده مزایده نیز حق اعتراض نخواهد داشت.

9- اگر اعتبار بیمه نامه شخص ثالث خودرو به سرانجام رسیده باشد، تمدید بیمه نامه و بعلاوه پرداخت جریمه دیرکرد بیمه، برعهده برنده مزایده است. در ضمن تا زمانیکه بیمه نامه معتبر را ارائه ندهید، امکان تحویل گرفتن خودرو را هم ندارید.

10- برنده خودرو مزایده ای، بعد از تحویل گرفتن خودرو، حداکثر 72 ساعت فرصت دارد تا به مراکز شماره گذاری و تعویض پلاک مراجعه نموده و فک پلاک را انجام دهد. در غیر اینصورت، شرکت سایپا مبلغ سپرده را به نفع شرکت، ضبط نموده و معامله خودرو را فسخ می نماید.

آخرین اخبار بازار خودرو را در صفحه خودرو دنبال کنید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 10 آذر 1400 بروزرسانی: 10 آذر 1400 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 1229

به "روش تازه خودروسازان برای فروش ، فهرست کامل خودروهایی که مزایده شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روش تازه خودروسازان برای فروش ، فهرست کامل خودروهایی که مزایده شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید