راحت ترین کشور برای مهاجرت و گرفتن اقامت

به گزارش سفر به هند، در این مطلب قصد داریم تا راحت ترین کشور برای مهاجرت و گرفتن اقامت برای ایرانیان را به شما معرفی کنیم تا به راحتی بتوانید اقدامات اولیه برای مهاجرت کردن به آن کشور را انجام دهید و از ایران به راحت ترین شکل ممکن مهاجرت کنید. در ادامه خواهید دانست چرا نام کشورهای ترکیه، چین، آلمان، مالزی، کانادا و برزیل در این پُست قرار گرفته است!

راحت ترین کشور برای مهاجرت و گرفتن اقامت

بسیاری از افراد به دلایل متعدد دیگر قادر نیستند در کشوری که در آن متولد شده اند به زندگی خود ادامه دهند و به همین علت یکی از مهمترین تصمیمات زندگی خود یعنی تصمیم به مهاجرت به کشورهای دیگر را می گیرند. پیشتر در مطلب مهاجرت چیست و کشورهای مهاجر پذیر کدامند به تفسیر درخصوص مهاجرت صحبت نموده ایم اما در این مطلب شما را با راحت ترین کشور برای مهاجرت و گرفتن اقامت آشنا می کنیم.

همیشه این دغدغه برای تمام کسانی که قصد مهاجرت و گرفتن اقامت یک کشور دیگر را دارند، وجود دارد که کدام کشور برای ادامه زندگی فرد مناسب تر است و یا به کدام کشور راحت تر می توان مهاجرت کرد. ما قصد داریم در ادامه این مطلب به این سوال که کدام کشورها برای مهاجرت راحت تر از بقیه هستند، پاسخ دهیم پس با ما تا خاتمه این مطلب از وبلاگ خبرنگاران همراه باشید.

مهاجرت از ایران

مهاجرت کردن از کشوری به کشور دیگر با گرفتن اقامت یک کشور دیگر گاها فرق دارد. ممکن است فردی به یک کشور مهاجرت کند اما تصمیم به گرفتن اقامت آن کشور را نداشته باشد و فقط برای مدت کوتاهی قصد زندگی کردن در آن کشور را داشته باشد. اما گرفتن اقامت به معنای داشتن پاسپورت و تابعیت آن کشور است که سبب می گردد فرد کلیه حقوق شهروندان کشور دوم را داشته باشد.

مهاجرت کردن مراحلی دارد و گرفتن اقامت یک کشور ملزم به رعایت یک سری قوانین و شرایط خاص مربوط به آن کشور است. وقتی فردی تصمیم به مهاجرت می گیرد، در ابتدا باید بداند که از چه طریقی می خواهد مهاجرت کند. انواع روش هایی که یک ایرانی می تواند فرایند مهاجرت خود را شروع کند و آن را به گرفتن اقامت تبدیل کند به توضیح زیر است:

1-مهاجرت به وسیله تحصیل: برای مقوله مهاجرت تحصیلی، فرد کشور و دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب می نماید و مدارک مورد احتیاج اخذ نامه پذیرش تحصیلی آن دانشگاه را ارسال می نماید و پس از گرفتن نامه پذیرش به سفارت آن کشور درخواست ویزای تحصیلی می دهد و در صورت موافقت سفارت، برای مدتی معلوم به کشور مورد نظر مهاجرت تحصیلی می نماید.

2-مهاجرت به وسیله کار: در فرایند مهاجرت کاری فرد به علت مهارت خاصی که دارد و به درخواست کارفرمایان محلی در کشورهای دیگر و برای کار کردن در آن زمینه خاص، برای گرفتن ویزای کاری آن کشور درخواست می دهد و درصورت قبول شدن درخواست فرد، متقاضی می تواند برای مدت معلومی به آن کشور مهاجرت کند و در آنجا زندگی کند.

3-مهاجرت به وسیله ازدواج: درخصوص مهاجرت به وسیله ازدواج دیگر مدت زمان و محدودیت زمانی مطرح نیست و این نوع مهاجرت به نوعی شبیه به گرفتن اقامت و تابعیت آن کشور است. در این روش فرد با ازدواج کردن با شخصی از کشور دوم، می تواند به واسطه همسر خود به آن کشور مهاجرت کند و پس از گشت زمان مشخص شده اقامت خود را دریافت کند.

4-مهاجرت به وسیله سرمایه گذاری: این روش نیز که به یکی از روش های پیروز برای مهاجرت تبدیل شده است، در بعضی از کشورها اجرا می گردد. در این روش فرد متقاضی با سرمایه گذاری مبلغ قابل توجهی پول در کشور دیگر می تواند به آن کشور مهاجرت کند و پس از گذشت مدت زمان معین شده اقامت موقت خود را به دائم تبدیل کند.

در تمامی روش هایی که در بالا به آن ها اشاره شد، فرد می تواند مدت اقامت خود را در شرایط خاص و براساس قوانین آن کشور تغییر دهد و گاها اقامت موقت خود را به دائم تبدیل کند. اما گاهی اوقات افراد پیروز به تمدید مدت اقامت خود نمی شوند و مجبور به برگشتن به کشور خود می شوند.

آسان ترین کشورها برای مهاجرت

تصمیم برای مهاجرت از سرزمین مادری ممکن است یکی از دشوارترین تصمیم های زندگی یک فرد باشد، اما انتخاب کشور بهتر و مناسب تر به مراتب سخت تر از تصمیم مهاجرت است. پس افراد باید در ابتدا اطلاعات دقیقی درخصوص کشورهای جهان کسب نمایند و شرایط اخذ ویزا، شرایط دادن اقامت به اتباع مختلف کشورها، شرایط کاری، هزینه ها و ... را به دست آورند تا راحت ترین کشور برای مهاجرت را انتخاب نمایند.

بدون شک مهاجرت به هیچ کشوری آسان نیست، اما کشورهایی در جهان هستند که قوانین مهاجرتی بسیار ساده تری به نسبت دیگر کشورها دارند و معمولا به دلایل مختلفی به راحتی به اتباع دیگر کشورها اجازه اقامت در آن کشور را می دهند. لذا ما قصد داریم تا راحت ترین کشور برای مهاجرت کردن و گرفتن اقامت را به شما معرفی کنیم.

به طور کلی کشورهایی همانند: پاناما، اکوادور، سنگاپور، آرژانتین، پاراگوئه، مکزیک، کانادا، جمهوری چک، امارات، قطر و ... به نسبت دیگر کشورها قوانین راحت تر و آسان تری برای مهاجرت اتباع دیگر کشورها دارند. اما ممکن است فهرست راحت ترین کشور برای مهاجرت و گرفتن اقامت برای ایرانیان متفاوت باشد که در ادامه به بعضی از آن ها اشاره می کنیم:

ترکیه

کشور ترکیه یکی از مهمترین مقاصد مهاجرتی ایرانی ها برای گرفتن اقامت در سال ها اخیر بوده است چرا که کشور ترکیه مزیت های فراوانی برای مهاجرت ایرانی ها دارد و بعلاوه مهاجرت کردن به این کشور اروپایی- آسیایی از طرق مختلف انجام می گردد و به نسبت راحت است. به طور مثال افراد می توانند به وسیله مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری، مهاجرت سرمایه گذاری و بعلاوه خرید ملک به کشور ترکیه مهاجرت نمایند و در ادامه براساس قوانین مهاجرتی این کشور از انواع اقامت ترکیه بهره بگیرند.

چین

کشور چین به لحاظ پتانسیل های کاری که دارد یک گزینه خوب برای ایرانی ها است و افراد بسیاری هستند که این کشور آسیایی را برای زندگی و اقامت خود درنظر می گیرند. مهاجرت و اقامت به کشور چین به نسبت مقرون به صرفه است و افراد می توانند به وسیله تبادلات کاری و ایجاد یک کسب و کار در چین به این کشور مهاجرت نمایند.

آلمان

کشور آلمان یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای جهانست که به علت رشد مالی بالا، افراد زیادی از سراسر جهان خواستار مهاجرت به کشور آلمان هستند. این کشور برای ایرانی ها نیز از محبوبیت بالایی برخوردار است و افراد برای کار و سرمایه گذاری می توانند به کشور آلمان مهاجرت نمایند و در ادامه براساس شرایط موجود اقامت موقت خود را به دائم تبدیل نمایند.

مالزی

در طی سالیان گذشته به دلایل متعدد کشور مالزی هم به یکی از مقاصد مهاجرتی ایرانی ها بدل شده است، چرا که بسیاری از افراد که خواستار مهاجرت تحصیلی هستند این کشور آسیای شرقی را برای ادامه تحصیل خود انتخاب می نمایند و در ادامه با کار کردن در این کشور اقامت خود را تمدید می نمایند و با روش های مختلف آن را به اقامت دائم تبدیل می نمایند.

کانادا

کشور کانادا نیز یکی از کشورهای مهاجرپذیر در جهانست که بسیاری از افراد چه برای تحصیل چه کار به این کشور مهاجرت می نمایند. البته این نکته را باید گفت که مهاجرت تحصیلی به کانادا یکی از محبوب ترین روش های مهاجرت برای ایرانی هاست و البته هزینه تحصیل در این کشور به نسبت بالا است. بعلاوه فرصت های شغلی متعددی پس از اتمام دوره تحصیلی افراد پیش روی آن هاست که جذابیت این کشور را برای ایرانی ها افزایش داده است.

برزیل

کشور برزیل که گاها در میان کشورهای اروپایی و آسیایی به فراموشی سپرده شده است، یکی از راحت ترین کشورها برای مهاجرت کردن و گرفتن اقامت است و ایرانی ها هم به راحتی می توانند برای کار کردن به کشور برزیل که جاذبه های بسیاری دارد مهاجرت نمایند و از همین طریق بعد از گذشت 4 سال اقامت این کشور را بگیرند.

نتیجه گیری

افراد به روش های مختلفی می توانند رویای مهاجرت را برای خود محقق نمایند، اما باید بدانند که کدام روش برای آن ها مناسب تر و بهتر و راحت تر است. با توجه به آنالیز های بسیار و داده های موجود، کشور ترکیه از بسیاری جهات می تواند به راحت ترین کشور برای مهاجرت کردن و گرفتن اقامت برای ایرانی ها در نظر گرفته گردد. امیدواریم که این مطلب سایت خبرنگاران مفید بوده باشد.

منبع: لتس گو یونی
انتشار: 17 دی 1400 بروزرسانی: 17 دی 1400 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 1271

به "راحت ترین کشور برای مهاجرت و گرفتن اقامت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راحت ترین کشور برای مهاجرت و گرفتن اقامت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید