رئیس پلیس راهور خبر داد: احتمال تغییر شرایط ترددهای نوروزی خبرنگاران

به گزارش سفر به هند، رئیس پلیس راهور ناجا تکلیف مردم برای رفتن یا نرفتن به سفرهای نوروزی را تشریح کرد و افزود: ممکن است با افزایش یا کاهش شهرهای قرمز شرایط تردد تغییر کند.

رئیس پلیس راهور خبر داد: احتمال تغییر شرایط ترددهای نوروزی خبرنگاران

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، سردار سیدکمال هادیانفر در نشست خبری در تشریح عملکرد پلیس راهور در سال 99 افرود: تکلیف مردم در سفرهای نوروزی، بر اساس آنچه دیروز ابلاغ شد این است که مردم به شهرهای قرمز و نارنجی سفر نکنند، همچنین تردد شبانه در همه شهرهای قرمز، نارنجی، زرد و آبی ممنوع خواهد بود اما ممکن است بر اساس افزایش یا کاهش شهرهای قرمز شرایط ممنوعیت تغییر پیدا کند، شاخصه اصلی ما چهار رنگی است که توسط وزارت کشور ابلاغ می شود.

وی درباره پوشاندن پلاک توسط برخی رانندگان برای عدم جریمه در تردد شبان، گفت: افرادی که پلاک خود را می پوشانند، هم جریمه خواهند شد و هم وسیله نقلیه آنها توقیف می شود.

رئیس پلیس راهور ناجا مطرح نمود: در روزهای انتهای سال همیشه شاهد ترافیک بودیم، سال جاری نیز با توجه به شیوع کرونا شاهد افزایش بیشتر ترافیک هستیم.

سردار هادیانفر اضافه نمود: در بحث کرونا بیش از هشت میلیون و 69 هزار اعمال قانون را انجام دادیم که چهار میلیون و 818 هزار اعمال قانون قطعی شده و بقیه آن در حال بررسی است.

وی گفت: در بحث تردد جاده ای، از ابتدای اسفند سال جاری تا روز گذشته(شنبه) نسبت به مدت مشابه سال گذشته 13 درصد افزایش تردد داشتیم.

سردار هادیانفر متذکر شد: بر اساس مصوبات ستاد ملی کرونا، ورود به شهرهای قرمز و نارنجی برای پلاکهای غیربومی ممنوع خواهد بود همچنین پلاکهای بومی نیز نمی توانند از شهرهای مذکور خارج شوند.

رئیس پلیس راهور اضافه نمود: اینکه شهرهای مسافرپذیر مشمول محدودیت خواهند شد یا نه در جلسات روزهای آینده تعیین می شود.

سردار هادیانفر اضافه نمود: 85 درصد شهرها شرایط آبی و زرد دارند از این رو پیش بینی می کنیم شاهد کاهش 10 تا 15 ترددهای جاده ای باشیم البته همه موضوعات به مصوبات ستاد ملی کرونا در ممنوعیت یا عدم ممنوعیت ترددها بستگی دارد.

وی گفت: پلیس راهور چهار ماموریت مدیریت ترافیک، تسهیل در عبور و مرور، کاهش تصادفات و سوانح رانندگی و ارائه خدمت سریع و آسان را در 238 هزار کیلومتر از جاده های کشور و 457 کیلومتر معابر درون شهری برعهده دارد.

رئیس پلیس راهور ناجا اضافه نمود: در 11 ماه گذشته سال جاری بیش از 36 میلیون خدمت را به مردم ارائه دادیم که شامل 52 درصد خدمتی است که کل نیروی انتظامی به مردم ارائه می دهد.

به گفته وی، پلیس سهمی 19 درصدی در کاهش تصادفات دارد و بقیه آن سهم دیگر دستگاه ها است.

سردار هادیانفر با اشاره به اقدامات اساسی صورت گرفته در سال 99 توسط پلیس راهور ادامه داد: 62 میلیون شماره به پلاکها اختصاص دادیم که 52 میلیون از این شماره ها به صورت شماره یا فیزیک خرج شده اما 32 میلیون پلاک در شماره گذاری ها به اسم افراد از یک تا 500 پلاک بلااستفاده بود که با مصوبه هیئت وزیران، پلاکهایی که یک سال از تاریخ استفاده آنها گذشته باشد به افراد دیگر واگذار می شود و دیگر آن پلاک به فرد قبلی اختصاص نخواهد یافت.

رئیس پلیس راهور ناجا مطرح نمود: از سال 98 بحث ممنوعیت شماره گذاری خودروهای لوکس و آمریکایی به استثناء خودروهای دارای مجوز قانونی را پیگیری کردیم.

وی گفت: در سال جاری سقف مبلغ توقیف وسیله نقلیه از یک به سه میلیون افزایش یافت اما ابلاغ کردیم که در ایام نوروز خودروهایی که حتی سه میلیون تومان خلافی دارند و خانواده همراه آنها است، توقیف نشود.

رئیس پلیس راهور ناجا ادامه داد: از ابتدای سال جاری تا امروز 211 هزار دستگاه موتورسیکلت رسوبی ترخیص و به مالکان آنها واگذار شده البته سن فرسودگی برابر قانون است و این طرح تا انتها سال ادامه دارد.

وی با بیان اینکه مجموع تصادفات فوتی، جرحی و خساراتی در 11 ماهه سال جاری نسبت به سال گذشته 35.2 درصد کاهش یافته، یادآور شد: در سال جاری، در 20 مورد از موضوعات، در همه شاخصه ا میزان رضایت مندی مردم از پلیس راهور افزایش یافته است.

سردار هادیانفر گفت: در جمع نوشماره خودرو در 11 ماهه سال جاری نسبت به سال گذشته 6.6 درصد و در بحث نقل و انتقال خودرو در مدت مذکور نسبت به سال گذشته 4.3 درصد کاهش داشتیم.

رئیس پلیس راهور ناجا با بیان اینکه 30 درصد کل ناوگان کشور فرسوده است، تاکید کرد: در سال جاری در بحث صدور گواهینامه 30 درصد افزایش داشتیم همچنین بیش از 93 مجوز مدیریت و 443 مجوز مربی گری آموزشگاه های رانندگی در سال جاری ابطال شد و تعداد 104 آموزشگاه مجوز فعالیت دریافت کردند.

از فردا ساعات کاری مراکز شماره گذاری و تعویض پلاک افزایش می یابد

وی ادامه داد: از فردا تا آخر سال ساعات کاری واحدهای شماره گذاری و تعویض پلاک تا ساعت 17 افزایش پیدا می کند، حتی روز پنجشنبه آخر سال نیز تا ساعت 17 خدمات به هموطنان عزیز ارائه خواهد شد.

سردار هادیانفر گفت: در مجموع در سال جاری 99 میلیون و 441 هزار و 677 اعمال قانون صورت گرفته و گواهینامه 78 هزار و 539 نفر در آستانه ضبط شدن و حدود 11 هزار گواهینامه نیز ضبط شده است.

رئیس پلیس راهور گفت: از 18 آذر تا 13 اسفند توقیف موتورسیکلت ها 23 درصد کاهش یافته است.

سردار هادیانفر با بیان اینکه پیک زمان تصادفات در حوزه درون شهری از ساعت 12 تا 20 و در حوزه برون شهری از ساعت 12 تا 19 است، اظهار کرد: هر کسی به هر دلیلی در جاده ها سرعت و سرقت غیرمجاز داشته باشد، از یک ساعت، یک روز تا 72 ساعت متوقف می شوند.

رئیس پلیس راهور ناجا با تاکید بر اینکه بستن کمربند برای همه سرنشینان وسایل نقلیه مخصوصاً در جاده های کشور الزامی است، اضافه نمود: شعار ما برای نوروز سال جاری پرهیز از سفر، ایمنی و سلامت است.

سردار هادیانفر گفت: سال جاری از ظرفیت همیاران پلیس نیز مانند سالهای گذشته استفاده می شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 فروردین 1400 بروزرسانی: 5 فروردین 1400 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 867

به "رئیس پلیس راهور خبر داد: احتمال تغییر شرایط ترددهای نوروزی خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس پلیس راهور خبر داد: احتمال تغییر شرایط ترددهای نوروزی خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید