خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق کشور

به گزارش سفر به هند، مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق کشور طی پنج روز آینده اطلاع داد.

خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق کشور

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، صادق ضیاییان با اشاره به اینکه بر اساس خروجی مدل های هواشناسی طی پنج روز آینده آسمانی صاف و جوی پایدار در بیشتر مناطق کشور حاکم خواهد بود، اظهار کرد: از این رو فرایند تدریجی افزایش دما در بیشتر مناطق دور از انتظار نیست.

وی ادامه داد: امروز (19 خرداد) در بعضی مناطق استان های گیلان و مازندران بارش پراکنده باران و در بعضی نقاط استان های اردبیل و شمال آذربایجان شرقی رگبار پراکنده گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید و در جنوب سیستان و بلوچستان، ارتفاعات جنوب کرمان و بعضی نقاط شرق هرمزگان طی ساعات بعد ازظهر و اوایل شب وقوع رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد شدید موقت پیش بینی می گردد.

ضیاییان اضافه نمود: طی این مدت در نیمه جنوبی خراسان رضوی و خراسان جنوبی، شرق کرمان و منطقه زابل وزش باد شدید رخ می دهد که در بعضی از این مناطق سبب خیزش گرد و خاک خواهد شد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه فردا (20 خرداد) در بعضی مناطق سواحل دریای خزر و خراسان شمالی بارش خفیف باران رخ می دهد، اظهارکرد: طی روز های پنجشنبه و آدینه (20 و 21 خرداد) در بعضی مناطق جنوب سیستان و بلوچستان، ارتفاعات جنوب کرمان و شرق هرمزگان طی ساعات بعد ازظهر و اوایل شب رگبار باران همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می گردد.

به گفته ضیاییان از امروز (19 خرداد) تا پنج روز آینده در بعضی مناطق نوار شرقی کشور، شمال سیستان و بلوچستان و به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید رخ خواهد داد که در بعضی از این مناطق خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا را به دنبال دارد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه طی سه روز آینده در مناطقی از ایلام، خوزستان و بوشهر وزش باد شدید رخ می دهد و در بعضی نقاط سبب غبارآلود شدن هوا می گردد، گفت: از امروز تا شنبه (19 تا 22 خرداد) خلیج فارس و دریای عمان مواج و متلاطم خواهد بود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در خاتمه درباره شرایط جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران فردا (20 خرداد) صاف همراه با وزش باد، گاهی وزش باد شدید و با حداقل دمای 26 و حداکثر دمای 37 درجه سانتیگراد و طی روز آدینه (21 خرداد) نیز صاف همراه با وزش باد و با حداقل دمای 25 و حداکثر دمای 38 درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 7 تیر 1400 بروزرسانی: 7 تیر 1400 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 1028

به "خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید