رگبار و رعد و برق در 13 استان؛ دمای سواحل خزر کاهش می یابد

به گزارش سفر به هند، تهران (پانا) - سازمان هواشناسی از پیش بینی رگبار پراکنده باران همراه با رعد و برق و وزش باد در برخی مناطق کشور خبر داد.

رگبار و رعد و برق در 13 استان؛ دمای سواحل خزر کاهش می یابد

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی، طی پنج روز آینده گذر امواج متناوب از تراز میانی جو سبب ابرناکی، بارش و وزش باد شدید در مناطق مختلف کشور شده و براین اساس پیش بینی به این شرح خواهد شد: امروز جمعه در بعضی مناطق نوار شرقی و استان های اصفهان، شمال فارس، هرمزگان و همچنین در شمال آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، غرب سواحل دریای خزر و دامنه های البرز مرکزی واقع در استان های زنجان، قزوین و البرز رگبار باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید به ویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب انتظار می رود که در خراسان جنوبی، شمال سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان و شمال هرمزگان رگبار و رعدوبرق شدید رخ می دهد و در این مناطق احتمال وقوع تگرگ نیز وجود دارد.

روز شنبه 11 اردیبهشت با تقویت جریانات ناپایدار تراز میانی گستره بارش شمال غرب، سواحل شمالی کشور و دامنه های جنوبی البرز مرکزی واقع در استان های زنجان، قزوین، البرز و تهران را در بر خواهد گرفت و در سایر مناطق کشور از جمله جنوب خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، مناطقی از دامنه های زاگرس شمالی و مرکزی، اصفهان و شمال فارس رگبار پراکنده گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقتی رخ می دهد.

روز یکشنبه 12 اردیبهشت سامانه بارشی در غالب مناطق کشور فعال بوده و سبب بارش می شود. به ویژه در بعضی مناطق آذربایجان شرقی، زنجان، قزوین، البرز، تهران و غرب سمنان و خراسان جنوبی رگبار و رعد و برق انتظار می رود. روز دوشنبه (13 اردیبهشت) بجز نواحی جنوبی در سایر مناطق کشور و سه شنبه (14 اردیبهشت) در نیمه شرقی کشور بارش، گاهی رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود. قابل ذکر است شنبه در شمال غرب و یکشنبه و دوشنبه در استان های ساحلی خزر، استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز و شمال شرق، کاهش نسبی دما رخ خواهد داد.

آسمان تهران فردا کمی ابری و در بعد از ظهر افزایش ابر، گاهی رگبار و رعد و برق و باد و گرد و خاک با حداقل دمای 19 و حداکثر دمای 30 درجه سانتیگراد و طی روز یکشنبه نیمه ابری تا ابری و در بعضی ساعات رگبار و رعد و برق با حداقل دمای 19 و حداکثر دمای 27 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 4 خرداد 1400 بروزرسانی: 4 خرداد 1400 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 979

به "رگبار و رعد و برق در 13 استان؛ دمای سواحل خزر کاهش می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رگبار و رعد و برق در 13 استان؛ دمای سواحل خزر کاهش می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید