خبر بد برای پرسپولیس: 17 روز، 4 بازی سنگین

به گزارش سفر به هند، پس از اعلام تاریخ برگزاری دربی پایتخت و قطعی شدن رویارویی استقلال و پرسپولیس در روز دوشنبه 22 دی، مقامات باشگاه استقلال به شدت نسبت به این رویه معترض شدند. البته اعتراض استقلالی ها به تاریخ نیست بلکه مدعی اند پرسپولیس در حالی به مصاف آن ها خواهد رفت که دو بازی کمتر انجام داده و همین مسئله از برخی جهات کمک حال قرمز ها خواهد شد. محمود فکری در مصاحبه خود صراحتاً به همین نکته اشاره کرد و پرویز مظلومی نیز برای پیگیری موضوع در فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ حاضر شد. البته توضیحات ارائه شده توسط برخی از مقامات سازمان لیگ به مسئولان استقلال پیرامون این برنامه ریزی نیز در نوع خود جالب توجه است.

خبر بد برای پرسپولیس: 17 روز، 4 بازی سنگین

فشار بیشتر برای پرسپولیس

مسئولان سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال در گفتگو با استقلالی ها به این مسئله اذعان داشتند که با توجه به بحث فینال لیگ قهرمانان و شرایط ایجاد شده، بدیهی است شرایط از حالت طبیعی خارج می شود و تعداد مسابقات تیم ها حداقل برای مقطعی برابر نخواهد بود، ولی طی روز های منتهی به دربی اتفاقاً پرسپولیس فشار بیشتری را در مقایسه با استقلال تحمل خواهد کرد و این فرایند از همین حالا آغاز شده است. براساس ادعای مقامات سازمان لیگ، با توجه به اینکه پرسپولیس روز پنجم دی ماه مقابل نساجی بازی کرد، تا روز 22 دی این تیم عملاً دوران بسیار پرفشاری را دارد و در مدت 17 روز، باید در 4 مسابقه سنگین حضور پیدا کند. وضعیتی که استقلال از آن برخوردار نیست. البته مقامات استقلال نیز صراحتاً معتقدند مسائل باشگاه های دیگر ارتباطی به آن ها ندارد و استقلال نباید تاوان فینالیست شدن پرسپولیس در آسیا را پس بدهد.

برنامه سبک تر استقلال

شرایط استقلال بابت برنامه ریزی سبک تر از پرسپولیس تلقی می شود. با توجه به بازی برگزار شده میان این تیم و ذوب آهن در روز 28 آذر و برنامه دیدار های هفته های آینده، استقلال از بیست وهشتم آذر تا بیست ونهم دی ماه باید 5 مسابقه در چارچوب رقابت های لیگ برتر برگزار کند. در واقع این تیم به طور متوسط هر 6 روز یک بار وارد میدان خواهد شد و از بابت فشردگی مسابقات مسائل کمتری را در قیاس با حریف سنتی خود دارد، ولی مقامات باشگاه معتقدند اصلاً بحث بر سر مسئله دیگری است.

آستانه بازی های معوقه

مقامات و مربیان باشگاه استقلال روی نکته دیگری دست گذاشته اند و بابت آن حسابی معترض هستند. محمود فکری در مورد تفاوت تعداد دیدار های برگزار شده استقلال و پرسپولیس تا قبل از دربی پایتخت حرف زد و یکی از مربیان استقلال نیز روز گذشته در همین رابطه گفت: اصلاً مشکل ما فشردگی مسابقات نیست. حداقل مشکل اول ما این مسئله تلقی نمی شود. دغدغه مهم همه ما این است که چرا پرسپولیس با دو بازی کمتر در قیاس با استقلال وارد معرکه دربی می شود؟ بازیکنان استقلال به اندازه دو مسابقه بیشتر دویده اند، بیشتر ضربه خورده اند، در آستانه مصدومیت بیشتری قرار گرفته اند و نکته بسیار مهم دیگر اینکه با توجه به مسابقات کمتر پرسپولیس، بازیکنان این تیم قطعاً کمتر کارت زرد و قرمز می گیرند و همین مسئله عدالت در برگزاری این مسابقه فوق العاده حساس را خدشه دار می کند.

خبرورزشی

منبع: فرارو
انتشار: 15 بهمن 1399 بروزرسانی: 15 بهمن 1399 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 765

به "خبر بد برای پرسپولیس: 17 روز، 4 بازی سنگین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبر بد برای پرسپولیس: 17 روز، 4 بازی سنگین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید