حال دریاچه ارومیه خوب است

به گزارش سفر به هند، خبرنگاران/آذربایجان غربی استاندار آذربایجان غربی گفت:دریاچه ارومیه روزهای امید بخشی را سپری می نماید.

حال دریاچه ارومیه خوب است

محمدمهدی شهریاری امروز آدینه 19 اردیبهشت ضمن بازدید از آخرین شرایط دریاچه ارومیه با حضور در جزایر اشک و کبودان در حاشیه این بازدید در جمع سفر به هند با اشاره به اینکه شرایط دریاچه ارومیه گفت: به لطف خدا و تلاشهای انجام شده در قالب پروژه احیای دریاچه ارومیه، حال این نگین آبی امروز خوب است.

شهریاری بابیان اینکه حجم آب موجودی دریاچه ارومیه از 5 میلیارد متر مکعب فراتر رفته است، توضیح داد: تراز و سطح دریاچه ارومیه در مقایسه با مدت مشابه سال قبل افزایش دارد و در حال حاضر 5.05 میلیارد متر مکعب حجم آب موجود دریاچه است.

وی اضافه کرد: شرایط امروز در مقایسه با سال آغاز طرح نجات ملی دریاچه ارومیه حاکی از آن است که حجم آب 3.2 میلیارد متر مکعب در حجم افزایش یافته است.

شهریاری سرمایه گذاری برای احیای دریاچه ارومیه، حفاری تونل برای انتقال آب به دریاچه، کاهش مصرف آب سدها، ساماندهی رودخانه های منتهی به دریاچه و اجرای طرح های کشاورزی پایدار را از جمله اقدامات دولت تدبیر و امید بیان کرد.

وی احیای جزایر دریاچه، خاتمه طوفان های نمکی و رونق گردشگری را از جمله نکات امید بخش احیای دریاچه ارومیه بیان کرد و گفت: 2 طرح عظیم سد اشنویه و سد کانی سیب و تونل انتقال آب زاب از جمله پروژه هایی است که سال جاری به بهره برداری می رسد و نقش مهمی در تثبیت و احیای کامل دریاچه ارومیه خواهند داشت.

به گزارش سفر به هند، شهریاری احیای دریاچه ارومیه را نخستین مصوبه دولت تدبیر و امید بیان کرد و گفت: رئیس جمهور و هیات دولت برای تحقق این وعده با اختصاص هزاران میلیارد تومان اعتبار توانسته اند شرایطی امید بخش برای این نگین محجوب رقم بزنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 تیر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 345

به "حال دریاچه ارومیه خوب است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حال دریاچه ارومیه خوب است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید