فراوری نان جیرجیرکی در بریتانیا!

به گزارش سفر به هند، خبرنگاران: یک نانوایی در بریتانیا، برای اولین بار با استفاده از صد ها جیرجیرک قرص نان فراوری نموده است. نانوایی روبرتز در شهر نوریچ، با استفاده از آرد جیرجیرک به صورت محدود اقدام به فراوری نان ترد جیرجیرکی نموده است. آرد این نان را ایت گراب، نام تجاری برتر در صنعت غذا های حشره ای، برای این نانوایی تأمین نموده است.

فراوری نان جیرجیرکی در بریتانیا!

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید. از شهرهای زیبایی همچون لندن و منچستر دیدن کنید، سوار چرخ فلک چشم لندن شوید و از تعطیلات حسابی لذت ببرید.

نانوایی روبرتز اعلام نموده است که هر قرص این نان، حاوی حدود 336 جیرجیرک است. جیرجیرک ها را خشک و آسیاب نموده اند، با آرد گندم و سایر دانه های خوراکی مخلوط نموده اند، و سپس (با آن ترکیب) نان پخته اند. طبق ادعای این نانوایی، نان تهیه شده بسیار خوشمزه است و رویه تردی دارد.

استوارت اسپنسر کالنان، مدیر این نانوایی، گفت: جیرجیرک ماده غذایی بسیار جدید و هیجان انگیزی است. به رغم تصور احتمالی مردم، جیرجیرک غذای بسیار مفید و واقعاً خوشمزه ای است. به گمان او چشیدن این نان جدید برای مردم با غافلگیری خوشایندی همراه خواهد بود، و تا به حال بازخورد مردم نسبت به آن بسیار مثبت بوده است.

متخصصان تغذیه ادعا می نمایند که جیرجیرک نه تنها برای سلامت کبد خوب است، بلکه سرشار از مواد مغذی است و نانی که از جیرجیرک تهیه می گردد، نسبت به نان های معمول پروتئین بیشتری دارد.

حشرات علاوه بر آن که غذایی پایدار و سازگار با محیط زیست به حساب می آیند، جداً خوشمزه اند و باید به عنوان یکی از مواد اولیه خوب در غذا ها مورد توجه قرار گیرند. نان جیرجیرکی منبع خوبی از پروتئین برای مشتریان خواهد بود و مردم می توانند با خوردن آن راحت تر با طعم غذا های حاوی حشرات آشنا شوند.

متخصص تغذیه بالینی، ادل وولستن هلم، با این حرف موافق است و می گوید که از نظرگاه تکامل بشر حشرات مدت های مدیدی وعده غذایی اصلی روزانه برای انسان بوده اند. این کار ما صرفاً حکم بازگشت به سنت های غذایی نیاکان مان را دارد.

با توجه به مشکلاتی که مصرف گوشت برای تغییرات اقلیمی و پایداری محیط زیست ایجاد می نماید، کم کم به لزوم عوض کردن منابع پروتئینی مطلع می شویم. از چربی های ضروری ای که در این جانداران به وفور یافت می گردد نیز نباید غافل شد.

او اضافه نمود: وقتی فشار زیادی را که بر زمین و منابع آن وارد می گردد، در نظر بگیریم، باید از مصرف حشرات به عنوان بهترین غذا خیلی هم استقبال کنیم.

حشره خواری یا انتوموفاگی دارد کم کم در بسیاری از نقاط زمین همه گیر می گردد. سازمان ملل سال گذشته برآورد کرد که دست کم دو میلیارد نفر حشره می خورند و بسیاری از آن ها نسل اندر نسل و از گذشته های دور، این موجودات را می خورده اند. بیش از 1900 گونه از حشرات، به عنوان غذای انسان مصرف می شوند. این سازمان اضافه نمود، حشره خواری در میان کسانی که حافظ محیط زیست هستند نیز محبوب است، چون نسبت به پرورش دام های معمول، اراضی، آب و غذای کمتری برای پرورش حشرات ضروری است.

تا به حال برخی از چهره های سرشناس، از جمله نیکول کیدمن، آنجلینا جولی، جاستین تیمبرلیک، و کیتی پری از مصرف حشرات (به عنوان منبع غذایی) حمایت نموده اند.

منبع: independentpersian - سارا یانگ

منبع: برترین ها
انتشار: 3 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 66

به "فراوری نان جیرجیرکی در بریتانیا!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراوری نان جیرجیرکی در بریتانیا!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید