توزیع 100 هزار تن برنج وارداتی در بازار

به گزارش سفر به هند، خبرگزاری خبرنگاران-مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی گفت: ظرف 10 روز گذشته فراوری 100 هزار تن برنج وارداتی اعم از هندی، تایلندی و پاکستانی به منظور تأمین سطح عرضه و ایجاد تعادل در بازار عرضه شد.

توزیع 100 هزار تن برنج وارداتی در بازار

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران،یزدان سیف با اشاره به این که بخشی از این کالا به وسیله استانداری ها و تعاونی های مصرف شهر توزیع می گردد اضافه نمود: بخش دیگر نیز در شبکه های تحت پوشش از جمله فروشگاه های زنجیره ای در دسترس شهروندان خواهد بود.

وی گفت: با توزیع این اندازه بازار برنج هم به آرامش خواهد رسید ضمن این که در حوزه برنج محدودیتی نداریم و ذخایر مناسب است و جریان تأمین به وسیله بخش دولتی و خصوصی ادامه دارد.

مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی اضافه نمود: امیدواریم برنج داخلی هم به تبعیت این عرضه کاهش قیمت داشته باشد.

آقای سیف با اشاره به این که افزایش قیمت برنج داخلی به خاطر فاصله گرفتن از فصل برداشت و کاهش فراوری با توجه به خشکسالی بی سابقه بوده است گفت: افزایش هزینه های فراوری نیز عاملی مؤثر در افزایش قیمت برنج است.

وی اضافه نمود: کاهش فراوری و عدم تعادل عرضه و تقاضا در مورد برنج داخلی که جایگزین هم ندارد به افزایش قیمت این محصول دامن زده است.

مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ادامه داد: ضریب تبعیت برنج داخلی از خارجی بسیار پایین است، اما به هر صورت برنج وارداتی جانشینی برای داخلی است و امیدواریم افزایش عرضه این محصول بر قیمت برنج داخلی نیز تأثیر بگذارد.

سیف گفت: تا وقتی که بازار به آرامش برسد با توجه به وجود ذخایر مناسب، عرضه برنج وارداتی ادامه می یابد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 16 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 16 اردیبهشت 1401 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 1388

به "توزیع 100 هزار تن برنج وارداتی در بازار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توزیع 100 هزار تن برنج وارداتی در بازار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید