تعبیر خواب های تکراری - معنی دیدن مکرر یک خواب چیست؟

به گزارش سفر به هند، به طور کلی دلیل دیدن خواب های تکراری می تواند اعمالی باشد که بیننده خواب از سر عادت به دنیای درون و بیرون خود واکنش نشان می دهد.

تعبیر خواب های تکراری - معنی دیدن مکرر یک خواب چیست؟

دلیل دیدن رویاهای تکراری چیست؟

سرویس سرگرمی - اگر رویاهای خود را یادداشت یا ثبت و ضبط می کنید به زودی بر شما روشن خواهد شد که بعضی از شخصیت ها و مکان های رویا بارها و بارها در رویاهای بعدی تکرار می شوند. این تکرار ها انواع مشخصی دارند. داستان یا ماجرای خاصی از دوران کودکی شما شروع می گردد و در طول زندگی تان ادامه می یابد - چه بدون تغییر و چه با تغییرات تدریجی مجموعه رویاها.

برای مشاهده تعبیر خواب بر اساس حروف الفبا، حرف مورد نظر خود را انتخاب کنید: تعبیر خواب

این موضوع نیز امکان پذیر است که بخشی از زمان و مکان رویای شما تکرار گردد، مثلا خانه ای که هر بار در رویا می بینید اما در هر رویا جزئیات کمی تفاوت می نمایند. گاهی این مجموعه رویاهای تکرار شونده پس از اتمام دوره ای و یا رخداد خاصی در زندگی شما ، از قبیل بلوغ و ازدواج شروع می شوند. داستان این رویاها چنانچه در مثال هم آمده است شامل احساس اضطراب و یا هر جنبه دیگری از تجربه شما نیز هست.

به طور کلی رویا به سبب شیوه هایی که شما از سر عادت به دنیای درون و برون خود واکنش نشان می دهید، تکرار می شوند.

چون نگرش و رفتار بدون تغییر باقی می ماند، رویایی که بازتاب آن است نیز یکسان باقی می ماند. شایان ذکر است که در افرادی که با تکنیک هایی رویاهای خود را آنالیز می نمایند تکرار رویا متوقف می گردد زیرا ایشان با عادات رفتاری و اضطراب خود روبرو شده آن ها را تغییر می دهند.

دلایل دیدن مکرر یک خواب (محیط کار)

اما هنگامی که فقط محیط کار در رویا تکرار شونده است و بقیه عناصر تغییر می نمایند، اوضاع متفاوت است. ما بارها و بارها از کلمات یکسانی در سخنان خود استفاده می کنیم اما هر جمله با جمله دیگر متفاوت است. محیط یا شخصیتی در رویا نمایانگر بخشی از وجود رویابین است اما رویدادهای مختلفی که در پیرامون آن می گذرند نشان از رشد روانی و تجربه ما دارند. وقتی تغییری در کار نباشد، نشان آن است که بخشی از ذهن یا عواطف ما گرفتار عادت یا واکنش های عادتی شده است.

بعضی از رویاهای تکرار شونده را می توان با دریافت اطلاعاتی از آن ها به سادگی متوقف کرد.

مثال: زنی رویای تکرار شونده ای از دوران کودکی اش می دید که از روی نرده هایی در شهر دوران کودکی اش می پرد. او همواره پریشان و خیس عرق از این رویا بیدار می شدو او در چهل سالگی با خواهرش درباره این رویا صحبت کرد. پاسخ خواهرش این بود: اینکه چیزی نیست. مگر یادت رفته وقتی بچه بودیم و تو حدودا چهارساله بودی که یک مشت پسر دنبال ما گذاشته بودند و ما از روی نرده ها پریدیم و من فریاد زدم دست از سرما بردارید، مادر ما مرده است. آن ها هم ما را رها کردند و رفتند اما تو باید صورت خودت را می دیدی. وقتی آن زن دریافت که هراس شبانه مربوط به از دست دادن مادرش بوده است. رویا دیگر تکرار نشد.

رویاهای تکرار شونده نشان می دهند که بخشی از فرآیندهایی که در رویا نهفته، دارای خاصیت خود تنظیمی و خود ایستایی است. رویا می کوشد تا عواطف یا موقعیت های مشکل آفرین را به ذهن مطلع رویابین برساند تا آسیب حاصل از ضربه روحی یا دشواری نهفته در رویا را حل و فصل کند.

منبع:

کتاب فرهنگ تفسیر رویا - تونی کریسپ / ترجمه: امیر حسین میرزائیان

منبع: setare.com
انتشار: 26 آذر 1399 بروزرسانی: 26 آذر 1399 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 671

به "تعبیر خواب های تکراری - معنی دیدن مکرر یک خواب چیست؟" امتیاز دهید

3 کاربر به "تعبیر خواب های تکراری - معنی دیدن مکرر یک خواب چیست؟" امتیاز داده اند | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعبیر خواب های تکراری - معنی دیدن مکرر یک خواب چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید