بیانیه نیروی دریایی ارتش به مناسبت هفتم آذر

به گزارش سفر به هند، نیروی دریایی ارتش به مناسبت فرارسیدن هفتم آذر، سالروز حماسه آفرینی پرسنل ناوچه موشک انداز پیکان که به عنوان روز نیروی دریایی ارتش نامگذاری شده است، بیانیه ای صادر کرد.

بیانیه نیروی دریایی ارتش به مناسبت هفتم آذر

به گزارش خبرنگاران، متن بیانیه نیروی دریایی ارتش به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

هفتم آذرماه هر سال یادآور رشادت ها و فداکاری های مردانی است که با دست های خالی و قلب های بزرگ و ایمان هایی پایدار به قلب ناوگان دریایی ارتش رژیم بعث زدند و اگرچه خود برای همیشه به عنوان نگهبانان خلیج همیشه فارس جاودانه شدند ولی دست رژیم صدام را برای همیشۀ سال های جنگ از پهنه دریا کوتاه کردند.

40 سال قبل در چنین روزی وقتی بهترین فرزندان ایران با ناو همیشه قهرمان پیکان آن حماسه را آفریدند، شاید کسی فکرش را هم نمی کرد که چهار دهه بعد، نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک نیروی راهبردی نه فقط در آب های جنوب و شمال کشور، بلکه هزاران مایل آن طرف تر در دریاهای آزاد و آب های دوردست، پرچم اقتدار ایران را برافراشته کنند.

اگر در سال های جنگ تحمیلی، تروریست های ارتش آمریکا سهند و سبلان را هدف قرار دادند، امروز ده ها سهند و سبلان از دل غیرت و تخصص میراث داران شهیدان ارتش در عرصه دریا متولد شده و همین غیرت و پایمردی است که فرماندهان و مسئولان دیگر کشورها را مجبور می کند تا در مواجهه با این حقیقت روشن، کلاه از سر بردارند.

40 سال پس از افتخارآفرینی ابدی شهدای ناوچه پیکان، نه تنها در حوز شناورهای سطحی، بلکه زیر سطح و هوا نیز در تسخیر علم و دانش جوانانی است که علی رغم همه دشمنی ها و تحریم ها، قلب علوم پیشرفته را می شکافند و از آن ناوشکن و زیردریایی و موشک بیرون می آورند؛ جوانانی که بهترین سال های عمر خود را در سخت ترین کارها یعنی حضور مستمر در عرصه دریاها می گذرانند و کارشان آنقدر ارزشمند است که پیامبر اسلام شهادت آنها را متفاوت از همه دیگر شهادت ها می داند.

امروزه اگر نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، عنوان یک نیروی راهبردی را در پیشانی خود دارد، ثمره خون همین جوان ها و مجاهدت های خاموش آنهاست که هزارن کیلومتر دورتر از مرزهای آبی کشور، از همه منافع و داشته های ارزشمند این سرزمین دفاع می کنند.

بی شک در کنار این مجاهدان و رزمندگان جان برکف، نمی توان از بزرگی روح خانواده های آنها غافل ماند. امروز اگر یک جوان و یک افسر نیروی دریایی چندین ماه را دور از خانواده در پهنه آبهای دریاها می گذراند، دلگرم به مادران و پدران و همسران و فرزندانی است که بهترین روزهای زندگی خود را بدون عزیز خود طی می کنند. تاریخ هیچگاه فداکاری های این عزیزان و خانواده های بزرگ آنها را که یادآور همان حماسه آفرینی های 7 آذر 59 است، فراموش نخواهد کرد.

فرماندهان و کارکنان نیروی دریایی ارتش با تبزرگ به مقام شامخ شهدا و ایثارگران دریادل این نیروی راهبردی و گرامیداشت یاد و خاطره این عزیزان، اعلام می دارند، در راستای برقراری ثبات و امنیت و اهتزاز پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران در اقیانوس های دور دست و آب های بین المللی، با تمام توان اعلام آمادگی کرده و از هیچ کوششی برای بذل جان در این راه پرافتخار فروگذار نخواهند کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 دی 1399 بروزرسانی: 7 دی 1399 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 697

به "بیانیه نیروی دریایی ارتش به مناسبت هفتم آذر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه نیروی دریایی ارتش به مناسبت هفتم آذر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید