بیانیه حشد شعبی درباره حمله راکتی به اربیل

به گزارش سفر به هند، عملیات نینوا در حشد شعبی امروز، پنج شنبه درباره شلیک راکت هایی به سمت استان اربیل شرح داد، در این رابطه فرماندهی عملیات مشترک عراق نیز بیانیه ای صادر کرد.

بیانیه حشد شعبی درباره حمله راکتی به اربیل

به نقل از سومریه نیوز، فرماندهی عملیات نینوا در حشد شعبی در بیانیه ای اظهار داشت، اظهارنظرها و مواضع صادره در مورد عملیات شلیک راکت ها در اربیل را دنبال نموده است.

در این بیانیه آمده است، در حالی که نسبت به بعضی واکنش های عجولانه اظهار تاسف و تعجب می کنیم می خواهیم این مسائل را روشن کنیم: منطقه ای که از آنجا راکت ها به سمت اربیل شلیک شدند منطقه ای خالی و غیرمسکونی بوده و در مثلثی واقع شده که ارتش، نیروهای حشد شعبی شبک و نیروهای پیشمرگ آن را محاصره نموده اند.

فرماندهی شرح داد، تحقیقات درباره رویداد مورد نظر را آغاز نموده و دوربین ها برای اطلاع از این که خودروی حامل راکت ها از کجا آمده بود، آنالیز می شوند.

همچنین فرماندهی آمر تیپ 30 حشد شعبی پیگرد و تحقیقات درباره شلیک کنندگان راکت ها را آغاز نموده و مکانی که خودرو از آنجا حرکت نموده اعلام خواهد شد.

در این رابطه فرماندهی عملیات مشترک عراق نیز بیانیه ای صادر کرد و گفت: گروهی تروریستی شب گذشته استان اربیل را به واسطه خودرویی از نو کیا که حامل سکوهای پرتاب بود با چند راکت هدف قرار داد و چندین راکت به شمال غربی اربیل در نزدیکی تعدادی روستا اصابت کرد که دو راکت به نزدیکی کمپ آوارگان حسن شامی برخورد کرد.

در بیانیه فرماندهی عملیات مشترک تاکید شد، شلیک موشک ها از منطقه وادی ترجله در شهرستان حمدانیه در استان نینوا بود که خساراتی گزارش نشده اما خودرویی که راکت ها از آن شلیک شده، آتش گرفت.

در ادامه این بیانیه آمده است، دستوراتی از سوی مقامات عالی رتبه برای بازداشت فرمانده نیروهای مسؤول منطقه ای که راکت ها از آنجا شلیک شده اند، صادر و تحقیقات فوری آغاز شده است.

خبرنگار شبکه المیادین نیز گزارش داد، راکت ها از داخل عراق در منطقه نموده جال در اربیل سقوط کردند.

به گفته این خبرنگار، راکت ها منطقه ای در هم جواری فرودگاه اربیل را هدف گرفتند که در محدوده منطقه حضور نیروهای ائتلاف آمریکایی بود.

منابع المیادین تاکید کردند: اخبار درباره این که این حملات مقرهایی در اربیل را هدف گرفته بودند، صحت ندارند و تنها مقر ائتلاف آمریکایی هدف حملات بود.

در این خصوص خرسند بارزانی، نخست وزیر اقلیم کردستان عراق این حملات راکتی به اربیل را محکوم کرد.

سخنگوی ائتلاف آمریکایی نیز گفت: گزارش های اولیه اشاره دارند، این حملات به هیچ نیروی ائتلاف در اربیل اصابت ننموده و خسارات و تلفاتی نداشته اند.

پیشتر منابع خبری عراقی از شنیدن شدن صدای انفجار سه راکت در استان اربیل اطلاع داده بودند.

براساس بعضی گزارش ها این حمله راکتی پایگاه نظامی حریر را هدف قرار داده که از مراکز حضور نیروهای آمریکایی در عراق است.

پایگاه خبری رووداو نیز اطلاع داد که تعدادی راکت در نزدیکی مقر نیروهای ائتلاف بین المللی در اربیل منفجر شده است.

این پایگاه به نقل از یک منبع در ائتلاف بین المللی اطلاع داد که هنوز نوع حمله و تعداد راکت ها معین نیست.

پلیس اربیل با انتشار بیانیه ای کوتاه اطلاع داد که یک راکت در نزدیکی پایگاه نیروهای آمریکایی در نزدیکی فرودگاه اربیل منفجر و تحقیقات در این باره آغاز شده است.

فرودگاه بین المللی اربیل نیز اظهار داشت، هیچ آسیبی به این فرودگاه نرسیده است.

گروه مقابله با تروریسم در کردستان عراق نیز گفت، شش راکت از استان نینوا شلیک و به نزدیکی فرودگاه بین المللی اربیل اصابت کردند.

براساس گزارش این گروه، دو راکت منفجر نشدند و هیچ تلفات جانی در بر نداشته اند. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 17 آبان 1399 بروزرسانی: 17 آبان 1399 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 590

به "بیانیه حشد شعبی درباره حمله راکتی به اربیل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه حشد شعبی درباره حمله راکتی به اربیل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید