برگزاری کنفرانس منطقه ای آسیا و اقیانوسیه مددکاری اجتماعی برای اولین بار در ایران

به گزارش سفر به هند، رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران از برگزاری بیست و هفتمین کنفرانس منطقه ای آسیا و اقیانوسیه حوزه مددکاری اجتماعی ایران در سال 2023 در ایران برای اولین بار، خبر داد.

برگزاری کنفرانس منطقه ای آسیا و اقیانوسیه مددکاری اجتماعی برای اولین بار در ایران

سید حسن موسوی چلک در گفت وگو با خبرنگاران، با بیان اینکه بیست و هفتمین کنفرانس منطقه ای آسیا و اقیانوسیه در حوزه مددکاری اجتماعی ایران سال 2023 در ایران برگزار می شود، اظهار کرد: براساس مصوبه سال 2019، در بیست و پنجمین مجمع منطقه آسیا و اقیانوسیه دو میزبان برای کنفرانس سال 2021 و 2023 تعیین شدند.

وی اضافه کرد: میزبان سال 2021 استرالیا بوده است که امروز کنفرانس آن به اتمام رسید و در سال 2023 ایران میزبان بیست و هفتمین کنفرانس منطقه ای آسیا و اقیانوسیه در حوزه مددکاری اجتماعی ایران است؛ این اولین باری است که چنین اتفاقی بعد از 63 سال تاسیس رشته مددکاری اجتماعی در ایران صورت می گیرد و تقریبا در حوزه علوم اجتماعی و حرفه های یاورانه چنین کنفرانسی را تا به امروز میزبانی نکردیم.

موسوی چلک با اشاره به اینکه این اتفاق براساس اعتمادسازی بود که به پشتوانه 63 سال فعالیت حرفه ای مددکاری اجتماعی ایران در بخش های دولتی، خصوصی و غیردولتی وجود داشته است، گفت: این فرصت خوبی برای کشور است تا بتوانیم تجارب زیسته ایران را در کار با گروه های هدف، سیاستگذاری های اجرا شده در حوزه مددکاری اجتماعی و خدماتی که در سازمان های مختلف دولتی، خصوصی و ... در حوزه مددکاری اجتماعی در ایران انجام می شود، به روزرسانی و ترجمه کنیم و در اختیار سایر افراد قرار دهیم.

رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران گفت: از سوی دیگر این فرصت خوبی است که بتوان از یافته های علمی صاحب نظران حوزه مددکاری اجتماعی، پژوهشگران، اساتید و کسانی که کار میدانی در کشورهای دیگر در این حوزه انجام می دهند در ایران استفاده و به اشتراک بگذاریم؛ بی شک همانگونه که کنگره های اول، دوم و سوم از طریق انجمن مددکاران اجتماعی ایران برگزار گشت، فرصت تبادل اطلاعات را هم افزایش داد، کنگره مددکاری منطقه ای آسیا و اقیانوسیه می تواند فرصت بزرگتری برای این موضوع باشد.

وی اظهار کرد: همه تلاش ما این است که از این اتفاق تاریخی برای حوزه مددکاری اجتماعی، علوم اجتماعی و حرفه های یاورانه استفاده کرده و با همگرایی بین سازمان ها اعم از دولتی، خصوصی، دانشگاه ها و مراکز پژوهشی، انجمن های مرتبط در حوزه علوم اجتماعی و حرفه های یاورانه و توانبخشی و ... کاری را انجام دهیم که در شان جمهوری اسلامی باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 آذر 1400 بروزرسانی: 25 آذر 1400 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 1245

به "برگزاری کنفرانس منطقه ای آسیا و اقیانوسیه مددکاری اجتماعی برای اولین بار در ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری کنفرانس منطقه ای آسیا و اقیانوسیه مددکاری اجتماعی برای اولین بار در ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید