تور ارزان ارمنستان: ایروان: بیانیه سوچی یک بار دیگر ادعاهای مربوط به کریدور زنگه زور را رد کرد

به گزارش سفر به هند، سخنگوی وزارت امور خارجه ارمنستان با تاکید بر اینکه بیانیه سوچی یک بار دیگر ادعاهای مربوط به کریدور زنگه زور را رد می نماید، اضافه نمود: این بیانیه در عین حال برطرف انسداد کلیه راههای مواصلاتی منطقه را مهم می شمارد.

تور ارزان ارمنستان: ایروان: بیانیه سوچی یک بار دیگر ادعاهای مربوط به کریدور زنگه زور را رد کرد

با ما سفر کنید و با تور ارزان ارمنستان از کشور جذاب همسایه دیدن کنید و شهر زیبای ایروان را ببینید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رادیو ارمنی، واهان هونانیان سخنگوی وزارت امور خارجه ارمنستان امروز چهارشنبه در جمع خبرنگاران ضمن تاکید بر اینکه بیانیه سوچی یک بار دیگر ادعاهای مربوط به کریدور زنگه زور را رد می نماید، اضافه نمود: این بیانیه در عین حال برطرف انسداد کلیه راههای مواصلاتی منطقه که در توافق صلح یازدهم ژانویه سال 2021 در مسکو میان سران مسکو، ایروان و باکو بر آن تاکید شده، مهم می شمارد.

وی توضیح داد: از دیگر مفاد بیانیه سوچی حفظ ثبات و امنیت منطقه قفقاز به وسیله کاهش درگیری ها است.

سخنگوی وزارت امور خارجه ارمنستان گفت: یکی از مهمترین نکات این بیانیه مربوط می گردد به آزادی کلیه اسرای جنگ قره باغ که باکو تا به امروز آن را اجرا نکرده است.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه، نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان و الهام علی اف رئیس جمهوری آذربایجان در انتها ملاقات خود در سوچی روسیه در روز ششم آذرماه بر اجرای پیگیرانه کلیه مفاد توافقات صلح قره باغ در نهم نوامیر 2020 و 11 ژانویه سال 2021 در مسکو به منظور تحکیم ثبات و امنیت و توسعه مالی منطقه قفقاز جنوبی تاکید کردند.

سران 3 کشور در بیانیه خود با تاکید بر توقف عملیات نظامی در منطقه قفقاز جنوبی، برطرف انسداد کلیه راههای مواصلاتی این منطقه را مهم شمردند.

در این بیانیه از قول سران 3 کشور آمده است: ما توافق کردیم به منظور افزایش سطح ثبات و امنیت مرزهای مشترک ارمنستان و جمهوری آذربایجان اقدام کنیم و به منظور تسریع در فرایند معین مرزهای دو کشور و علامت گذاری آنها کمیسیون ویژه ای با حضور مشورتی روسیه ایجاد کنیم. ما بعلاوه بر ضرورت آغاز طرح های مالی در منطقه قفقاز به منظور استفاده از ظرفیت های مالی این منطقه تاکید کردیم.

در انتها این بیانیه تاکید شده است: روسیه از این پس نیز در جهت عادی سازی روابط جمهوری ارمنستان و جمهوری آذربایجان، ایجاد فضای مبتنی بر اعتماد متقابل بین ملت های دو کشور و روابط حسن همجواری در متطقه کوشش خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 26 آذر 1400 بروزرسانی: 26 آذر 1400 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 1246

به "تور ارزان ارمنستان: ایروان: بیانیه سوچی یک بار دیگر ادعاهای مربوط به کریدور زنگه زور را رد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان ارمنستان: ایروان: بیانیه سوچی یک بار دیگر ادعاهای مربوط به کریدور زنگه زور را رد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید