اعلام ثبت ملی 6 میراث ناملموس کرمانشاه

به گزارش سفر به هند، ایسنا/ براساس سخنان مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، ثبت ملی 6 میراث ناملموس کرمانشاه صورت گرفت.

اعلام ثبت ملی 6 میراث ناملموس کرمانشاه

جریان چیست؟

امید قادری اظهار کرد: از چندسال پیش باتوجه به قدمت و صندلی مهم این میراث ناملموس بین مردم مناطق مختلف استان، بدنبال تشکیل پرونده هایی برای ثبت آنها در فهرست آثار ملی بودیم.

وی اضافه کرد: در این راستا برای این شش میراث ناملموس استان پرونده هایی را تشکیل دادیم و به وزارت میراث فرهنگی ارسال کردیم.

مدیرکل میراث فرهنگی استان اضافه کرد: اخیرا در جلسه شورای ثبت آثار وزارت میراث فرهنگی این شش پرونده مطرح شد و با دفاعی که از قدمت، صندلی و اهمیت آنها داشتیم، اعضای شورا با ثبت ملی آنها موافقت کردند.

وی گفت: مهارت پخت نان کزینکه استان، بازی بومی محلی قمچان در روستای ساتیاری، فنون پخت غذای قاپلی منطقه ریجاب، آیین شکرگزاری آب روستای نسمه، مهارت پخت نان نیمه فیس استان و مراسم عید قربان شهر بانه وره شش میراث ناملموسی هستند که به ثبت ملی رسیدند.

قادری تاکید نمود: باتوجه به اینکه این شش میراث ناملموس به ثبت ملی رسیده، از این پس برای حفظ، نگهداری و احیای آنها اهتمام بیشتری در استان بکار خواهیم برد تا مانع از فراموشی و از بین رفتن این سنت های ارزشمند شویم.

منبع: همگردی
انتشار: 9 اسفند 1399 بروزرسانی: 9 اسفند 1399 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 813

به "اعلام ثبت ملی 6 میراث ناملموس کرمانشاه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام ثبت ملی 6 میراث ناملموس کرمانشاه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید