اسلامی: دشمنان ما فراوری را هدف قرار داده اند ، تردد ها نسبت به سال گذشته 51 درصد کاهش داشته است

به گزارش سفر به هند، وزیر راه و شهرسازی از کاهش 51درصدی سفرهای نوروزی اطلاع داد و گفت: به دلیل شیوع کرونا مردم 300هزار بلیت قطار و 200هزار بلیت هواپیما را کنسل کردند.

اسلامی: دشمنان ما فراوری را هدف قرار داده اند ، تردد ها نسبت به سال گذشته 51 درصد کاهش داشته است

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، محمد اسلامی با یادآوری این که سال 98، سال بسیار سخت و پرکاری بود که به لطف خداوند شاهد تردد و فعالیت بی وقفه در حوزه راهداری و حمل و نقل بودیم، اظهار کرد: در وزارت راه و شهرسازی به عنوان عضو ستاد ملی مقابله با کرونا و رئیس کمیته حمل ونقل این ستاد، بحث حائز اهمیت ایفای نقش مؤثر و بازدارنده در جهت اجرای پروتکل های وزارت بهداشت و مصوبات ستاد ملی است.

وی اضافه نمود: این به معنای حفظ جان مردم و سلامت جامعه بوده و این بحث در صدر تکالیف وزارتخانه به صورت مأموریت ذاتی قرار داشته و امروز تشدید شده است. زندگی مردم به فراوری و تأمین مایحتاج عمومی کشور بستگی دارد که ریشه اساسی آن در حوزه حمل ونقل است.

وی توضیح داد: اگر حمل و نقل آسیب ببیند، تأثیرات سنگینی خواهد داشت که روی معیشت مردم اثر می گذارد، به این شکل که اگر یک کالا با وقفه یا به میزان کم به دست مردم برسد ممکن است موجب سوء استفاده در بازار و فرصتی برای یک عده فرصت طلب فراهم گردد.

وی ادامه داد: به همین خاطر اجازه نمی دهیم هیچ کسی در هیچ نقطه ای از کشور و در هیچ رده ای درخصوص حمل ونقل تصمیم بگیرد چرا که این وظیفه محلی نبوده و یک وظیفه ملی است. باید جریان جابه جایی و آمدوشد براساس الزامات زندگی مردم و در چارچوب پروتکل های وزارت بهداشت و ستاد ملی مقابله با کرونا پیش برود.

وزیر راه و شهرسازی همچنین با قدردانی از هموطنانی که توصیه های وزارت بهداشت و ستاد ملی مقابله با کرونا را برای اجتناب از سفر های غیرضروری رعایت کردند به جایز نبودن آن با توجه به حکمی که از لحاظ شرعی رهبر معظم انقلاب صادر نموده اند اشاره نمود و اضافه نمود: آمار و ارقام به صورت کلی نشان می دهد که تردد ها نسبت به سال گذشته 51 درصد کاهش داشته و این جای خوشحالی است. قطعاً اگر تکرار ها از این میزان خارج گردد تردد ها کاهش بالای 60 درصد را نشان خواهد داد و جا دارد باز هم از مردم عزیز کشورمان که به این مسئله توجه نموده اند تشکر کنیم و سپاسگزار آن ها باشیم.

اسلامی بیان نمود: مخصوصاً این اتفاق مسافران قطار و هواپیما روی داد که به ترتیب 300 هزار و 200 هزار بلیت را مردم کنسل کردند و این جای قدردانی دارند. امیدواریم این فکر، رویه و فرهنگ تقویت گردد تا ما شاهد کنترل و بسته شدن این زنجیره انتقال ویروس باشیم و وزارت بهداشت بتواند این موضوع را به خوبی مدیریت کند.

وی با بیان جا دارد برحسب تکلیف از وزیر بهداشت و کل کادر درمانی کشور که ایثارگرانه در جنگ با کرونا برای حفظ جان مردم کوشش نموده اند و جان خودشان را در این راه دادند، قدردانی کنیم، گفت: از شهدای جبهه سلامتی که با ایثارگری جان خودشان را تقدیم کردند و برای آن ها آرزوی رحمت واسعه الهی دارم و برای مبتلایان هم شفای عاجل از خداوند خواستارم.

وی با اشاره به موضوع مهم ترانزیت به عنوان یک موضوع حائز اهمیت در کشور در این شرایط گفت: در این شرایط بحث ترانزیت اهمیت بسزایی دارد و باید تجارت به عنوان یک فاکتور مهم برقرار بماند چرا که دشمنان ما در این شرایط تجارت، کار و فراوری را هدف قرار داده اند.

وی ادامه داد: همان طور که شاهد هستید دشمنان ما حرف هایی می زنند که به ظاهر شکلی خیرخواهانه دارد، اما محتوای آن شیطانی است. این هدفی است که دنبال می نمایند، چون می خواهند فراوری در کشور متوقف گردد، به همین خاطر باید مراقب باشیم که فراوری، تجارت و ترانزیت کالا در خصوص اقلامی که به اقتصاد مردم، جامعه و کشور مربوط می گردد، آسیب نبیند، در این زمینه وزارت راه و شهرسازی، وزارت امور خارجه، وزارت بهداشت و وزارت کشور تکلیف دارند که تجارت همچنان برقرار نگه داشته گردد و اجازه ندهند که به مردم آسیبی بیشتر از کرونا وارد گردد.

رئیس کمیته حمل ونقل ستاد ملی مبارزه با کرونا ابراز کرد: نکته حائز اهمیت دیگر که وزارت راه و شهرسازی آن را دنبال می نماید بحث رساندن دارو و کالا های خاص از مبادی فراوری چه در خارج و چه در خارج به شبکه توزیع و سپس رساندن آن به دست مردم و محل های مصرف به خصوص بیمارستان ها است.

اسلامی افزود: در این زمینه ضروری است که این تجهیزات و کالا های اساسی به وسیله پروازها، قطار ها و وسایل حمل ونقل عمومی جابه جا و با رساندن آن در زمان مقرر این زنجیره پشتیبانی در این شرایط برقرار گردد و به بهترین شکل تکلیف مان را برای جاری بودن زندگی مردم ایفا کنیم.

وزیر راه و شهرسازی تأکید کرد: موضوع مهم دیگر بحث غربالگری در پایانه ها و ترمینال هاست که کنترل های لازم انجام می گردد. هم اکنون در خروجی 13 استان که به مأموریت وزارتخانه مربوط می گردد، باید مشارکت حداکثری داشته باشیم تا غربالگری انجام گردد و مانع سفر افرادی شوند که شناسایی می شوند، به این طریق اعتماد در جامعه و افکار عمومی با ارائه آمار مداوم منتقل خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 21 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 226

به "اسلامی: دشمنان ما فراوری را هدف قرار داده اند ، تردد ها نسبت به سال گذشته 51 درصد کاهش داشته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسلامی: دشمنان ما فراوری را هدف قرار داده اند ، تردد ها نسبت به سال گذشته 51 درصد کاهش داشته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید