ارتباط رژیم غذایی بی کیفیت با خطر مرگ زودرس

به گزارش سفر به هند، بررسی عادات غذایی ده ها هزار نفر در آمریکا نشان می دهد که رژیم های غذاییِ سالم با میزان چربی و کربوهیدرات پایین، خطر مرگ و میر بر اثر عوامل مختلف را کاهش می دهد.

ارتباط رژیم غذایی بی کیفیت با خطر مرگ زودرس

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، متخصصان در این بررسی به ارزیابی ارتباط بین نوع رژیم غذایی و مجموع عوامل مرگ و میر پرداختند. به تاکید این گروه از متخصصان در آمریکا، رژیم غذایی نقش حائز اهمیتی در سلامت عمومی و طول عمر افراد دارد.

در این بررسی متخصصان، اطلاعات بیش از 37 هزار نفر را ارزیابی کردند تا وجود هر گونه ارتباط بین انواع رژیم های غذایی با میزان خطر مرگ و میر در شرکت کنندگان مشخص شود. همچنین آنان به دنبال آن بودند تا مشخص شود آیا انواع مختلف رژیم های غذاییِ کم چرب و کم کربوهیدرات می تواند با مجموع عوامل مرگ و میر ارتباطی داشته باشد.

اگرچه در مطالعات متعددی ارتباط بین نوع رژیم غذایی با خطر مرگ و میر آشکار شده اما این متخصصان تاکید کردند که در هیچ یک از این مطالعات تاثیر کیفیت مواد غذاییِ موجود در رژیم های کم چرب و کم کربوهیدرات بر سلامت افراد بررسی نشده است.

این مواد غذایی شما را به مرگ نزدیک می کند

به گفته آنها مصرف کربوهیدرات ها از طریق غلات تصفیه شده و مواد قندی افزودنی با پیامدهای جدی برای سلامتی همراه است درحالیکه مصرف کربوهیدرات ها از طریق غلات، سبزیجات غیرنشاسته ای و میوه ها برای سلامت مفید است. به همین ترتیب، جایگزین کردن چربی های اشباع شده با چربی های اشباع نشده با کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی و مرگ و میر مرتبط است.

بنابر این دلایل، شناسایی و تاکید بر رابطه بین انواع رژیم های غذایی، کیفیت آن ها و خطر مرگ و میر اهمیت دارد.

در این بررسی متخصصان سوابق پزشکیِ 37 هزار و 233 فرد بزرگسال با میانگین سنی 49.7 سال را در فاصله سال های 1999 تا 2014 ارزیابی کردند. در این بازه زمانی در مجموع 4866 مورد فوتی گزارش شد که 849 مورد بر اثر بیماری های قلبی و 1068 مورد بر اثر ابتلا به سرطان بوده است.

این مطالعات آشکار ساخت که حتی رژیم های غذایی با چربی و کربوهیدرات پایین اگر بی کیفیت و نامرغوب باشند در مجموع خطر مرگ و میر زودرس را افزایش می دهند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 26 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 123

به "ارتباط رژیم غذایی بی کیفیت با خطر مرگ زودرس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتباط رژیم غذایی بی کیفیت با خطر مرگ زودرس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید