شروع ماه رمضان در ایستگاه فضایی بین المللی

به گزارش سفر به هند، ماه رمضان، نهمین ماه از تقویم اسلامی است و در سال 2023 بسته به رؤیت های محلی هلال ماه، تقریبا از 22 مارس تا 23 آوریل ادامه خواهد داشت. اگرچه بیشتر مسلمانان بزرگسال باید از طلوع تا غروب آفتاب روزه بگیرند اما النیادی ممکن است به دلایل عملیاتی نتواند این فریضه را به جا بیاورد.

شروع ماه رمضان در ایستگاه فضایی بین المللی

سلطان النیادی، فضانورد اماراتی حاضر در فضا، ماه رمضان را در ایستگاه فضایی بین المللی شروع کرد.

به گزارش ایسنا، سلطان النیادی(Sultan Al Neyadi)، فضانورد امارات متحده عربی پس از پرتاب به مدار زمین با موشک فالکون9(Falcon 9) شرکت اسپیس ایکس(SpaceX)، سوار بر کپسول دراگون(Dragon) وارد فضا شد. او برای نیم سال آینده قرار است در نخستین ماموریت بلندمدت که به وسیله یک فضانورد امارات متحده عربی انجام می گردد، در ایستگاه فضایی بین المللی(ISS) کار کند. النیادی، ماه رمضان سال جاری را در فضا شروع نموده است.

ماه رمضان، نهمین ماه از تقویم اسلامی است و در سال 2023 بسته به رؤیت های محلی هلال ماه، تقریبا از 22 مارس تا 23 آوریل ادامه خواهد داشت. اگرچه بیشتر مسلمانان بزرگسال باید از طلوع تا غروب آفتاب روزه بگیرند اما النیادی ممکن است به دلایل عملیاتی نتواند این فریضه را به جا بیاورد.

النیادی طی یک کنفرانس مطبوعاتی پیش از پرواز در 25 ژانویه، درباره مسافران مسلمان گفت: ما در واقع باید جلوگیری از تشدید کمبود مواد مغذی بدن، غذای کافی بخوریم و جذب آب کافی داشته باشیم.

النیادی اعلام نمود که نمی تواند کارهایی را انجام دهد که ممکن است ماموریت را به خطر بیندازند یا خدمه را در معرض خطر قرار دهند.

النیادی، نخستین فضانوردی نیست که ماه رمضان را در فضا جشن گرفته است. شاهزاده سلطان بن سلمان آل سعود(Sultan bin Salman Al-Saud)، نخستین شخص مسلمانی بود که به فضا رفت و اواخر ماه رمضان در 17 ژوئن 1985 در ماموریت یک هفته ای شاتل فضایی STS-51G به فضا وارد شد.

طبق آنالیز کلی ارائه شده به وسیله مرکز فضایی محمد بن راشد(MBRSC) که برنامه فضانوردی امارات را مدیریت می نماید، النیادی قرار است 19 آزمایش اختصاصی را در خصوص موضوعاتی مانند کمردرد، زیست شناسی گیاهی، سلامت قلب و عروق، علم مواد، تابش، خواب و مایعات انجام دهد. دو آزمایش نیز برای آنالیز سلول های دندان یا دهان در فضا، همراه با جریان خون برنامه ریزی شده اند.

النیادی در ششم مارس طی نخستین کنفرانس مطبوعاتی خود از فضا گفت که هنوز در حال تطبیق یافتن با موضوع شناور شدن در فضا است اما از این روند لذت می برد. وی اضافه کرد: هنوز دارم با این موضوع کنار می آیم و در حال یادگیری هستم اما امیدوارم در روزهای آینده، مهارت های خود را افزایش دهم.

منبع: عصر ایران
انتشار: 3 فروردین 1402 بروزرسانی: 3 فروردین 1402 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 1578

به "شروع ماه رمضان در ایستگاه فضایی بین المللی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع ماه رمضان در ایستگاه فضایی بین المللی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید