آخرالزمان زمین به دست این ستاره رقم می خورد؟

به گزارش سفر به هند، در حدود یک میلیارد سال دیگر، به لطف بزرگ تر و داغ تر شدن خورشید، زمین بیش از حد گرم می گردد و دیگر قابل سکونت نیست، اما در عین حال احتمالات دیگری نیز برای سرنوشت زمین وجود دارد.

آخرالزمان زمین به دست این ستاره رقم می خورد؟

به گزرش خبرگزاری خبرنگاران ، یک مطالعه نظری نو نشان می دهد که احتمال کمی وجود دارد که یک ستاره سرکش زمین را از مدار خود خارج کند و به منطقه خنک تری بازگرداند. ستارگان سرکش به ستارگانی گفته می گردد که از منظومه شمسی خانه خود به بیرون پرتاب شده اند و اکنون در فضای بین ستاره ای حرکت می نمایند.

در حالی که این ستارگان کاملاً نادر هستند، اما تهدیدی بالقوه برای سیارات در مسیرشان هستند. با این حال، بر اساس مطالعه نو، می تواند صدها میلیون سال بعد از نجات بخش زمین باشد.

امروزه، زمین به وضوح در منطقه قابل سکونت منظومه شمسی ما قرار گرفته است، فاصله ای از ستاره ای که در آن آب مایع می تواند در سطوح سیارات در حال گردش وجود داشته باشد. اما از آنجایی که خورشید ما یک غول سرخ است، داغتر و بزرگتر خواهد شد، تا زمانی که در نهایت در عرض 5 میلیارد سال زمین را از بین ببرد.

این امر باعث شد که دانشمندان احتمال خروج زمین از مدار خود را برای تبدیل شدن به یک سیاره شناور آزاد آنالیز نمایند. برای بازی با این مفهوم، تیمی از اخترشناسان شبیه سازی کردند که اگر یک ستاره سرکش سر راه ما بیاید چه اتفاقی می افتد. این اتفاق که در گذشته رخ داده است، می تواند سیارات زیادی از جمله زمین را از مدار طبیعی خود خارج کند.

سنگ بزرگ 17 کیلوگرمی که از طلا ارزشمندتر از آب عایدی

محموله مرموزی که روسیه به فضا می فرستد/ عکس

محققان در 12000 شبیه سازی خود به سناریوهای جالبی برخوردند. در بعضی شبیه سازی ها، زمین به مدار سردتری منتقل شد، اما در بعضی دیگر، سیاره ما در ابر اورت، لایه ای کروی از اجرام یخی اطراف خورشید ما به سرانجام خودش رسید. جالب تر از همه، این است که در شبیه سازی های دیگر، زمین به وسیله ستاره به صورت گرانشی کشیده شد. با این حال، حتی در این شانس بسیار بسیار اندک که یک ستاره سرکش به سمت ما بیاید، زمین هنوز هم شانس زنده ماندن 1 در 35000 را خواهد داشت.

منبع: the-sun

227323

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 14 آذر 1402 بروزرسانی: 14 آذر 1402 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 1655

به "آخرالزمان زمین به دست این ستاره رقم می خورد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرالزمان زمین به دست این ستاره رقم می خورد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید