MRI نانویی می تواند سرطان را زودهنگام شناسایی کند

به گزارش سفر به هند، یک شرکت استرالیایی با همکاری گروهی تحقیقاتی در دانشگاه استرالیای جنوبی پیروز به توسعه MRI نانویی شده که قابلیت تشخیص زودهنگام سرطان را دارد.

MRI نانویی می تواند سرطان را زودهنگام شناسایی کند

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، یک شرکت استرالیایی با همکاری گروهی تحقیقاتی در دانشگاه استرالیای جنوبی پیروز به توسعه MRI نانویی شده که قابلیت تشخیص زودهنگام سرطان را دارد.

با همکاری شرکت استرالیایی فرونووا (Ferronova) که در حوزه تشخیص سرطان فعالیت دارد با پژوهشگران دانشگاه استرالیای جنوبی، یک فناوری نو برای تصویربرداری دقیق از سرطان های تهاجمی مغز طراحی شده است. این دستگاه نانویی می تواند به هزاران نفر که هر ساله با این بیماری کشنده تشخیص داده می شوند، یاری می نماید.

این دستگاه نو، یک MRI مبتنی بر فناوری نانو بوده که نشانگر خاصی را هدف قرار می دهد، نشانگری که در بیش از 90 درصد تومور های جامد از جمله سرطان های مغز با درجه بالا یافت می گردد.

فناوری نو MRI که در حال حاضر نتایج امیدوارنماینده ای را در مدل سرطان پروستات به همراه داشته است، تأثیر قابل توجهی بر سرطان های تهاجمی مغز دارد. بودجه نو اختصاص یافته، این فناوری را به سمت آزمایش اولیه در انسان پیش می برد.

نیکول دموکوسکا که رهبری این تیم تحقیقاتی را به عهده دارد، می گوید که احتیاج اساسی به تصویربرداری بهتر از تومور های مغزی با درجه بالا وجود دارد.

تشخیص زودهنگام تومور های مغزی با درجه بالا مانند گلیوبلاستوما همچنان به سختی قابل انجام است، بنابراین پیشرفت فناوری های نوی که به طور بالقوه می توانند هدف گیری دقیق تری از تومور ها را امکان پذیر نمایند، حیاتی است.

این تحقیق یک فناوری تصویربرداری پیشرفته را با همکاری فرونووا و با حمایت بنیاد تحقیقات جراحی مغز و اعصاب توسعه داده است که برای تصویربرداری دقیق تر و در نتیجه درمان تومور های مغزی بدون سمیت عصبی اضافی، قابل استفاده است.

هین لی، انکولوژیست پرتودرمانی در بیمارستان رویال آدلاید و یکی از محققان ارشد در تأمین اقتصادی این کار، می گوید این تحقیقات پتانسیلی برای پیشرفت درمان های سرطان دارد.

لو می گوید: به عنوان فردی که در مدیریت سرطان مغز متخصص است، اهمیت معین دقیق تومور را درک می کنم. تصویربرداری بهتر به این معنی است که ما می توانیم هدف تومور را با اطمینان بیشتری تعریف کنیم، و در عین حال به حداقل رساندن آسیب به بافت های سالم طبیعی، درمان دقیق را تسهیل می کنیم.

در سال 2021، 1896 تشخیص نو سرطان مغز (1191 مرد و 725 زن) در استرالیا انجام شد. گلیوبلاستوم شایع ترین بدخیمی مغزی است که نرخ بقای پنج ساله آن تنها 5 درصد است.

ملانی نلسون، مدیر تحقیق و توسعه در فرونووا، می گوید که این تحقیق اعتبا رسنجی پیش بالینی برای فناوری تومور های مغزی بوده تا این فناوری برای آزمایش بالینی انسانی مرحله 1 آماده گردد.

نلسون می گوید: فرونووا مصمم است تا دقت تصویربرداری، جراحی و درمان سرطان را تغییر دهد تا اطمینان حاصل کند که هر فردی که سرطان تشخیص داده می گردد برترین مراقبت ممکن را ارائه می نماید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 تیر 1401 بروزرسانی: 15 تیر 1401 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 1437

به "MRI نانویی می تواند سرطان را زودهنگام شناسایی کند" امتیاز دهید

1 کاربر به "MRI نانویی می تواند سرطان را زودهنگام شناسایی کند" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "MRI نانویی می تواند سرطان را زودهنگام شناسایی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید