8 علت که دست کم موجب طلاق عاطفی می گردد

به گزارش سفر به هند، در واقع بسیاری از مواردی که ما فکر می کنیم نشانه های شکست در ازواج هستند فقط مشکلاتی هستند که ما روش مقابله با آنها را بلد نیستیم. اندازه مکالمات شما در روز و تعداد دفعات نزدیکی در هفته می تواند بگوید رابطه شما در حالت عادی است یا باید نگران آن باشید. بر اساس آخرین تحقیقات در آمریکا، بیش از 50 درصد طلاق ها حول دلیل های زیر صورت می گیرند. چیزی که ما احتیاج داریم درباره ازدواج بدانیم این است که زندگی زناشویی همواره به خوشحالی، خاطرات خوب و شام رمانتیک در رستوران ختم نمی گردد. در واقع ما باید بپذیریم که گاهی اوقات شکست می خوریم و احتیاج داریم که از نو بلند شویم و برای ادامه زندگی مشترک کوشش کنیم.

8 علت که دست کم موجب طلاق عاطفی می گردد

1. عقب کشیدن در دعواها

گاهی اوقات برای اینکه مشاجرات ما بیش از میزان طول نکشد عقب می کشیم؛ اما در واقع داریم احتمال بی اهمیت بودن را در فکر طرف مقابل بالا می بریم. در مشاجرات خود سعی کنید با آرامش در پی حل موضوع باشید، اگر صلاح بر سکوت کردن است همین کار را کنید. بعد از خوردن میوه یا شام موضوع را ریشه ای، با محبت و آرامش حل کنید. به هیچ وجه پای نفر سومی را به مشاجرات خود باز نکنید مگر مشاوران خانواده یا روانشناسان.

2. از جزئیات به یکدیگر بگویید

بهتر است به جای اینکه همه چیز را بگذارید برای وقتی که یکدیگر را در خانه دیدید، وسط روز هم سراغی از هم بگیرید. عشق، رابطه ای زنده است که احتیاج به تغذیه دارد. در آخر شب با همسر خود خلوت کنید و از تصمیم ها و کارهایتان در طول روز بگویید و مشتاق شنیدن جزئیات طول روز همسرتان باشید. در واقع این کار، فاصله صبح تا شبی را که کنار هسرتان نیستید تا حدی جبران می نماید.

3. همسر خود را فرا واقعی تصور نکنید

فکر نکنید که همسر شما مرتکب اشتباه نمی گردد یا باید ناخودآگاه کارهایی که شما دوست دارید را انجام دهد. در واقع اگر از رفتاری در همسرتان ناراحت هستید باید آن را به شیوه ای درست به او بگویید وگرنه نه تنها درست نمی گردد؛ بلکه کار را خراب می کنید. در واقع احساس لج در هر انسانی به مقادیر کم یا زیاد وجود دارد. پس آن را خسیسه ای ناپسند که نباید وجود داشته باشد تصور نکنید. نوع بیان و موقعیتی که ناراحتی خود را به همسرتان می گویید، خیلی مهم است.

الف) اگر زن هستید، برای رفع کردن این موضوع می توانید با یک غذای مورد علاقه، با ابراز محبت، بیانی نرم و صحبت کردن با تُن صدای پایین (تن صدای بالا اغلب مردان را عصبی می نماید و فهم کلمات را برای آنان سخت می سازد) ناراحتی خود را اسم کنید.

ب) اگر مرد هستید برای همسر خود گل مورد علاقه او (حتی یک شاخه)، شامی در رستوران و کلامی محبت آمیز را تدارک بینید. ابتدا علاقه خود را به او نشان دهید و سپس ناراحتی خود را بگویید.

4. از تنها بودن می ترسید

اگر از تنها بودن بترسید مشکلاتی را حل نمی کنید چون نمی خواهید شریک زندگی تان به هیچ اسم، شما را ترک کند و در واقع نمی خواهید قبول کنید که مسئله ای وجود دارد. بنابراین در آن لحظه که باید برای حل آن اقدام کنید عقب می کشید و تنها جوری وانمود می کنید که موضوع حل شده است. اما عمیقا به حل موضوع فکر نمی کنیم تنها به تمام شدن شرایط خطری که احساس می کنیم فکر می کنیم.

5. از زبان بدن برای ابراز احساسات خود استفاده نکنید

در ابتدای رابطه ما بیشتر از کلمات و بیان لفظی استفاده می کنیم تا علاقه و دلبستگی ایجاد گردد. چرا فکر می کنیم وقتی این رخ داد دیگر احتیاجی به بیات احساسات و کلمات محبت آمیز نداریم؟ از ابراز احساسات به واسطه زبان بدن بپرهیزید. زیرا که مغز شما اینطور درک می نماید که حسی را بیان نموده و منتظر پاسخ است. غاقل از آنکه همسر شما متوجه آن طرز بیان نشده و نمی داند به چه چیزی باید پاسخ دهد. انتظار ما را عصبی و پرخاشگر می نماید و همه برداشت هایمان حق به جانب خود می گردد.

6. مقایسه رابطه خود با دیگران

هیچ گاه همسر خود را با همسر دیگران و رابطه خود را با رابطه دیگران مقایسه نکنید. در واقع این شرایط نه تنها خودمان بلکه همسرمان را هم آزرده خاطر می نماید؛ زیرا که این مقایسه برای هیچ کس چه زن و چه مرد خوشایند نیست. حتی بهتر است در حضور همسر خود، از خوبی زوجی دیگر تعریف هم نکنید. بر روی نقاط قوت رابطه خود تمرکز کنید و سعی در پر رنگ کردن آنها کنید.

در این باره بخوانید:

نشانه ای که خبر از عدم سلامت جسمی زنان می دهد

9 اشتباه در سبک زندگی که ما را نگران و مضطرب می نماید

7. از صلح کردن امنتاع می کنید

در بالا گفتیم که در مشاجرات عقب نکشید و بی توجه نباشید ولی از صلح کردن هم پرهیز نکنید. در واقع بهتر است وقتی موضوع حل شد دیگر بحثی وجود نداشته باشد و در گفت و گوهای خود، ارجاعی به مشاجره مربوطه ندهیم. کمی گذشت و فکر به دلیل وجود شما در کنار همسرتان می تواند آتش درونی شما را کمتر نموده و بحث را به سمت صلح پیش ببرد.

8. همسر خود را به اسم الویت دوم می بینید

وقتی برای همسر خود آنطور که باید ارزش و احترام قایل نباشید نباید انتظار درک و شعور یک فرد درجه یک را داشته باشید. هنگامی که از این تفکر خودخواهانه خود دست بردارید و همسرتان را مکمل خود ببینید می توانید به او ارزش و احترامی را که قطعا لایق آن است بدهید. در شرایطی که این اتفاق بیافتد می توانید تغییراتی که در او ایجاد شده را مشاهده کنید.

منبع: ایرنا زندگی
انتشار: 8 شهریور 1400 بروزرسانی: 8 شهریور 1400 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 1130

به "8 علت که دست کم موجب طلاق عاطفی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "8 علت که دست کم موجب طلاق عاطفی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید