کشاورزان برای پایش مزارع گندم اقدام کنند

به گزارش سفر به هند، مدیر زراعت سازمان جهادکشاورزی استان قزوین گفت: با توجه به شرایط مساعد جوی و شروع رشد رویشی مزارع غلات کشاورزان برای پایش مزارع گندم اقدام کنند.

کشاورزان برای پایش مزارع گندم اقدام کنند

به گزارش از ، تورج بنیادی مدیر زراعت سازمان جهادکشاورزی استان قزوین گفت: با توجه به شرایط مساعد جوی و شروع رشد رویشی مزارع غلات کشاورزان برای پایش مزارع گندم از نظر ریزش آفت سن مادر اقدام کنند.

بنیادی اضافه کرد: کشاورزان به محض مشاهده سن گندم در تراکم مناسب با همفکری و مشورت کارشناسان مراکز جهاد کشاورزی برای کنترل و مبارزه شیمیایی به موقع اقدام کنند.

او اضافه کرد: با توجه به اینکه طی سال های اخیر در فرایند خرید تضمینی محصولات کشاورزی گندم، کلزا خصوصیات کیفی محصول، رعایت نکات فنی در مراحل مختلف داشت گندم و کلزا اعم از مبارزه به موقع با آفت سن گندم، آفت شته مومی کلزا، تغذیه مناسب و بهینه و بموقع مزارع، همچنین کنترل و مبارزه به موقع با علف های هرز با مشورت کارشناسان سازمان جهاد کشاورزی مورد تاکید و توجه است.

به گفته او، امسال بیش از 154 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان قزوین به زیر گندم، حدود 35 هزار هکتار به کشت جو و 5780 هکتار به زیر کشت کلزا رفته است.

ک

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 8 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 195

به "کشاورزان برای پایش مزارع گندم اقدام کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشاورزان برای پایش مزارع گندم اقدام کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید