کارشناس ارشد فیفا: فرصت کم است، ایران باید از AFC شکایت کند

به گزارش سفر به هند، کارشناس ارشد فیفا در مدیریت و حقوق ورزش به مسئولان ورزش کشورمان توصیه کرد که در مدت زمان باقی مانده به فکر شکایت از AFC باشند.

کارشناس ارشد فیفا: فرصت کم است، ایران باید از AFC شکایت کند

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری تسنیم,صدیقی درباره اینکه 4 باشگاه ایرانی پیشنهاد جدید AFC برای نحوه حضور در لیگ قهرمانان آسیا را رد نموده اند گفت: این پیشنهاد نشان می دهد که کنفدراسیون فوتبال آسیا از مواضع اولیه خود عقب نشینی نموده و به دنبال راه حل است تا موضوع را حل و فصل کند, چون از دست دادن ایران برای AFC و حامیان اقتصادی و شبکه های تلویزیونی فقدان بزرگی است. پرجمعیت ترین بازی های آسیا در ایران برگزار می گردد و این آمار روی گزارش ها و مذاکرات AFC تاثیر زیادی دارد, به عنوان مثال در بازی های استقلال و پرسپولیس با دیگر تیم ها تا 70 هزار تماشاگر در استادیوم آزادی حضور دارند.

وی ادامه داد: اینکه تیم های ایرانی نمی خواهند به هیچ وجه در خارج از خانه میزبان باشند, تصمیم درستی است ولی باید در کنار این تصمیم, یک پِلن موازی هم داشته باشیم, یعنی نباید از حق قانونی خود که شکایت در دادگاه حکمیت ورزش (CAS) است, بگذریم. برای هر موضوعی 21 روز فرصت داریم تا شکایت مان را به دادگاه CAS بکشانیم و اگر این اتفاق زودتر رخ بدهد به نفع ماست.

کارشناس ارشد فیفا در مدیریت و حقوق ورزش مطرح نمود: در شکایت ها, چیزی به نام دستور موقت وجود دارد که اگر سریع اقدام کنیم, می توانیم برای حضور در مسابقات از دادگاه دستور موقت بگیریم و اجازه ندهیم AFC تصمیماتش را عملی کند؛ البته برای این کار فرصت کمی وجود دارد و شانس برای دریافت دستور موقت کم است ولی ایران نباید از حق قانونی خود که شکایت است چشم پوشی کند, چون اگر ما این اقدام را هم انجام ندهیم AFC جریمه هایی که مد نظر دارد را اجرایی می نماید. به هیچ وجه در این موضوع نباید نشان دهیم که دست مان خالی است.

صدیقی درباره اینکه آیا با پاسخ ایران به پیشنهاد AFC, ممکن است باز هم کنفدراسیون فوتبال آسیا پیشنهاد جدید ارائه کند, گفت: چند روز به مسابقات مانده و بعید است که اتفاق خاصی رخ دهد. نمی توانیم در این موقعیت خیلی امیدوار باشیم که بازهم AFC پیشنهاد جدیدی بدهد یا تصمیم جدیدی بگیرد. AFC پیغام ما را دریافت نموده و نمی توانیم خیلی منتظر تصمیم جدیدی باشیم اما برای شکایت هنوز فرصت داریم و می توانیم با یک برنامه خوب کار پیش ببریم. اگر AFC تیم های ایرانی را از رقابت ها بیرون کند این مسئله تمام شده و دیگر نمی توانیم برای بازگشت به مسابقات چیزی را عوض کنیم.

  • اظهار نظر عجیب کفاشیان: انصراف ندهیم، بازی هم نکنیم
منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 17 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 102

به "کارشناس ارشد فیفا: فرصت کم است، ایران باید از AFC شکایت کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارشناس ارشد فیفا: فرصت کم است، ایران باید از AFC شکایت کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید