چگونه از بلاک اینستاگرام خارج شویم؟ (8 روش کاربردی برای رفع بلاک اینستاگرام)

به گزارش سفر به هند، اینستاگرام یکی از انواع شبکه های اجتماعی پرطرفدار و محبوب است که قابلیت های بسیاری دارد. برای مثال، اگر این شبکه اجتماعی تشخیص دهد که کاربری اطلاعاتی غیرمفید منتشر می کند یا فعالیت های اسپم با حساب کاربری خود انجام می دهد، اکانت کاربر را بلاک می کند. بدین ترتیب فرد مورد نظر با اکانت مسدود شده قادر به لایک کردن، کامنت گذاشتن یا ارسال پست نخواهد بود. به همین دلیل، در این مقاله قصد داریم تا راهکارهایی مؤثر به منظور رفع بلاک اینستاگرام را تشریح کرده و ببینیم که چگونه می توان از بلاک شدن توسط این شبکه اجتماعی جلوگیری کرد.

چگونه از بلاک اینستاگرام خارج شویم؟ (8 روش کاربردی برای رفع بلاک اینستاگرام)

بلاک شدن توسط اینستاگرام به چه معنا است؟

همان طور که اشاره شد، در صورت بلاک شدن اکانتی توسط اینستاگرام، کاربر مورد نظر دیگر توانایی انجام فعالیت هایی مانند لایک کردن، کامنت گذاشتن یا ارسال پست را نخواهد داشت. به عبارتی، می توان گفت که بلاک شدن توسط اینستاگرام معمولاً به منظور جلوگیری از فعالیت های بیش از حد معمول کاربران صورت می گیرد.

در این مواقع، کاربرد بلاک شده، هنگام لایک کردن یا کامنت گذاشتن، پیامی تحت عنوان Action Blocked و مشابه تصویر زیر را مشاهده می کند. این اقدام، واکنش اینستاگرام در برابر فعالیت های غیرمجاز است. بنابراین زمانی که این پیام را دریافت می کنید، یعنی تا مدت زمان خاصی از جانب اینستاگرام بلاک شده اید.

دلایل بلاک شدن توسط اینستاگرام چیست؟

بلاک شدن توسط اینستاگرام دلایل متعددی دارد که در ادامه تعدادی از رایج ترین آن ها را آورده ایم:

  • به احتمال زیاد با سرعت بالایی مشغول فالو و آنفالو کردن دیگران بوده اید.
  • برای دریافت لایک یا جذب فالوور از اپلیکیشن های واسطه استفاده کرده اید.
  • با استفاده از اپلیکیشن های واسطه کاربران دیگر را به صورت اتوماتیک فالو و آنفالو کرده اید.
  • کامنتی یکسان را در پست های بسیاری، بارها و بارها ارسال کرده اید.
  • در مدت زمان محدودی تعداد زیادی از عکس های کاربران مختلف را لایک کرده اید.
  • تعداد زیادی از کاربران در بازه زمانی یکسانی اکانت شما را به عنوان اکانت اسپم به اینستاگرام گزارش داده اند. در چنین شرایطی، از طرف این شبکه اجتماعی بلاک می شوید.
  • حقوق مرتبط با قوانین کپی رایت محتوای ارسالی را رعایت نکرده اید.
  • پست هایی جنسیتی، نامناسب یا غیرمتعارف ارسال کرده اید.
  • از هشتگ های فراوان در کامنت های پست ارسالی خود استفاده کرده اید.

بنابراین توجه داشته باشید که اگر حداقل یکی از موارد بالا را انجام داده باشید، اینستاگرام اکانت شما را به عنوان یک حساب کاربری اسپم تشخیص داده و آن را مسدود می کند.

8 روش کاربردی برای رفع بلاک اینستاگرام

1. استفاده کردن از اینترنت دیتای موبایل

یکی از راه های رفع بلاک اینستاگرام این است که از اینترنت دیگری برای اتصال به اکانت خود استفاده کنید؛ چراکه اینستاگرام ممکن است به جای بلاک کردن اکانت، آدرس آی پی اینترنت مورد استفاده را فیلتر کرده باشد. به همین دلیل، در گام اول برای اطمینان از بلاک شدن توسط اینستاگرام، اینترنت مورد استفاده خود را تغییر دهید.

2. متوقف کردن فعالیت های خود برای یک تا دو روز

اگر در گام پیشین پیروز به رفع بلاک اینستاگرام نشدید، می توانید فعالیت های خود را به مدت 24 تا 48 ساعت متوقف کنید و در این مدت هیچ فعالیتی مانند لایک، کامنت یا فالو کردن اکانت های جدید نکنید.

3. وصل کردن اکانت خود به شبکه های اجتماعی دیگر

از جمله دیگر راه های رفع بلاک اینستاگرام این است که به این شبکه اجتماعی ربات نبودن خود را اثبات کنید. در حقیقت، از آنجایی که اینستاگرام اکانت شما را به عنوان یک حساب کاربری اسپم در نظر گرفته است، پس با اتصال اکانت خود به اکانت های شبکه های اجتماعی دیگرتان، می توانید به اینستاگرام ثابت کنید که ربات نبوده و یک شخص حقیقی هستید.

برای این منظور، می توانید در اکانت اینستاگرام خود روی آیکون سه نقطه کلیک کنید (در سیستم عامل ios، روی آیکون Settings ضربه بزنید.) سپس با ورود به بخش Linked Accounts می توانید اکانت خود را به شبکه اجتماعی مورد نظر متصل کنید.

4. حذف کردن اپلیکیشن های واسط

یکی از مهم ترین مواردی که به رفع بلاک اینستاگرام منجر می شود، حذف اپلیکیشن های مورد استفاده برای افزایش لایک و فالوور است. اگر اهل استفاده از چنین اپلیکیشن هایی هستید، پس برای رهایی از مسدود شدن اکانت خود توسط اینستاگرام باید آن ها را حذف کنید.

5. ارسال کردن گزارش به اینستاگرام

اگر فکر می کنید که کار اشتباه و متناقضی نسبت به قوانین اینستاگرام انجام نداده اید، پس باید این موضوع را به شرکت مربوطه گزارش دهید. مشکل بلاک شدن اکانت شما بعد از ارسال گزارش به احتمال زیاد رفع می شود. برای این منظور، در گجت های اندرویدی روی آیکون سه نقطه و در آیفون نیز روی آیکون Settings کلیک کنید. سپس در بخش Options، گزینه Report a Problem را پیدا کرده و بعد از ضربه زدن روی آن، گزینه Report a Problem را انتخاب کنید. در این مرحله، در قسمت مربوطه مشکل خود را شرح دهید و سپس پیام نوشته شده را ارسال کنید.

6. حذف کردن تمام هشتگ های پست های اخیر

برخی از هشتگ ها معمولاً از جانب اینستاگرام بلاک یا استفاده از آن ها ممنوع می شود. در چنین شرایطی، اگر بدون اطلاع از این موضوع اقدام به استفاده از برخی هشتگ های بلاک شده کنید، به احتمال زیاد از سوی این شبکه اجتماعی بلاک می شوید. بنابراین برای رفع بلاک اینستاگرام می توانید هشتگ های پست های اخیر خود را حذف کنید.

7. صبور بودن!

یکی دیگر از راه های رایج برای رفع بلاک در اینستاگرام این است که صبور باشید! به عبارت دیگر، خود اینستاگرام به احتمال زیاد پس از گذشت مدت زمانی در بازه 4 ساعت تا 4 هفته به صورت اتوماتیک حساب کاربری شما را از حالت مسدود خارج می کند.

8. اپلیکیشن اینستاگرام را حذف و مجدداً نصب کردن

آخرین راه برای رفع بلاک اینستاگرام این است که اپلیکیشن خود را پاک کرده، تمامی دیتای مرتبط با آن را از حافظه کَش و حافظه سیستم پاک کنید و بعد از مدت زمان کوتاهی مجدداً آن را نصب کنید. در این صورت به احتمال زیاد از بلاک اینستاگرام خارج خواهید شد.

چگونه توسط اینستاگرام بلاک نشویم؟

اگر تا به امروز از جانب اینستاگرام بلاک شده اید و با انجام یکی از راه های مذکور پیروز به رفع بلاک اینستاگرام گشته اید، توصیه می کنیم که بیشتر مراقب فعالیت های خود در این شبکه اجتماعی باشید؛ چراکه اکانت شما ممکن است مجدداً از سوی اینستاگرام مسدود شود! به همین دلیل، در ادامه چند راهکار را به منظور اجتناب از بلاک شدن توسط اینستاگرام شرح می دهیم.

1. کاهش دادن حجم فعالیت

یکی از نکات کاربردی برای اجتناب از بلاک شدن توسط اینستاگرام این است که سرعت لایک زدن خود را کاهش دهید! بنابراین دقت داشته باشید که همیشه بین لایک زدن ها چند ثانیه فاصله بگذارید. همچنین یک کامنت یکسان را در پست های مختلف ارسال نکنید. به علاوه، سعی کنید تا در طول روز تعداد فالو یا آنفالوهای خود را کاهش دهید.

2. استفاده نکردن از اپلیکیشن های جذب لایک و فالوور

اینستاگرام قوانین دقیقی در مورد لایک ها، کامنت ها و فالوورهای تقلبی دارد. به همین خاطر، برای جلوگیری از شناخته شدن به عنوان ربات توسط اینستاگرام و مسدودی اکانت خود، از ربات ها برای جذب لایک و فالوور استفاده نکنید.

3. تکمیل کردن پروفایل اینستاگرام

به عنوان یک روش دیگر برای جلوگیری از بلاک شدن توسط اینستاگرام می توانید یک بیوگرافی مناسب، آدرس ایمیل و شماره تلفن خود را به پروفایلتان اضافه کنید. به علاوه، اگر می توانید اکانت دیگر شبکه های اجتماعی خود را به اینستاگرام وصل کنید.

4. پست ارسال کردن!

برای اینکه از جانب شبکه اجتماعی اینستاگرام به عنوان یک کاربر عادی شناخته شوید، نیاز است تا حداقل در طی دو هفته، یک پست ارسال کنید. به عبارت دیگر، اگر برای مدت زمانی طولانی فعالیت های خود را متوقف کنید، به احتمال زیاد از سوی اینستاگرام به عنوان حساب کاربری غیرفعال شناخته شده و بلاک می شوید!

5. خودداری کردن از منشن کردن غریبه ها

یکی دیگر از راه هایی که به طور معمول منجر به مسدودی حساب کاربری می شوند، منشن کردن افرادی غیر از فالوورهای حقیقی خود است. به عبارتی، برای جلوگیری از بلاک شدن توسط اینستاگرام، سعی کنید تا زیاد اکانت هایی به غیر از فالوورهای خود را در اینستاگرام منشن نکنید.

6. استفاده کردن از هشتگ های مختلف

استفاده از هشتگ های معقول و مناسب در پست های مختلف، موجب می شود تا به عنوان کاربری حقیقی و فعال از جانب اینستاگرام شناخته شوید و بدین ترتیب می توانید از بلاک شدن توسط این شبکه اجتماعی جلوگیری به عمل آورید.

جمع بندی

در این مقاله، به بررسی راهکارهای رفع بلاک اینستاگرام پرداخته و دیدیم که چگونه می توان از مسدودی اکانت خود توسط این شبکه اجتماعی جلوگیری کرد. بنابراین با بکارگیری هر یک از نکات مطرح شده در این مقاله، می توانید بدون مشکل و به عنوان یک شخص حقیقی از قابلیت های این شبکه اجتماعی استفاده کرده و با دوستان خود در ارتباط باشید. اگر شما نیز راهکاری برای خارج شدن از بلاک اینستاگرام مد نظر دارید، یا تجربه ای در رابطه با مسدودی اکانت خود داشته اید، آن را با ما و دیگر کاربران انگیزه در میان بگذارید.

شما می توانید با شرایط و چگونگی دریافت تیک آبی در اینستاگرام و همچنین راه های رفع بلاک یک طرفه و دو طرفه اینستاگرام نیز در انگیزه آشنا شوید.

منبع: مجله انگیزه
انتشار: 5 آبان 1399 بروزرسانی: 5 آبان 1399 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 564

به "چگونه از بلاک اینستاگرام خارج شویم؟ (8 روش کاربردی برای رفع بلاک اینستاگرام)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه از بلاک اینستاگرام خارج شویم؟ (8 روش کاربردی برای رفع بلاک اینستاگرام)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید