هفتمین دیدار طرفین یمنی در کشتی سازمان ملل

به گزارش سفر به هند، طرفین یمنی بار دیگر در کشتی سازمان ملل در نزدیکی الحدیده دیدار کردند و صنعا اولویت خود را بازگشایی گذرگاه های انسانی و انتها محاصره الدریهمی بیان نمود.

هفتمین دیدار طرفین یمنی در کشتی سازمان ملل

به گزارش گروه بین الملل سفر به هند، هفتمین دیدار مشترک میان هیأت صنعا و نمایندگان دولت مستعفی یمن در کشتی سازمان ملل در آب های بین المللی نزدیک الحدیده آغاز شد.

بر اساس گزارش وبگاه انصارالله، محمد القادری عضو تیم صنعا در کمیته هماهنگی مشترک در این خصوص گفت، اولویت صنعا بازگشایی گذرگاه های انسانی و انتها دادن به محاصره الدریهمی (در استان الحدیده) است.

وی افزود: درباره تقویت سازوکارهای آتش بس و تلاش برای موفقیت دو مرحله باز استقرار که هیأت دولت نجات ملی آن را انجام داده، صحبت خواهیم کرد. طرف مقابل نکاتی خارج از توافق سوئد مطرح می کند و این نشان دهنده فرار آنها از اجرای تعهداتی است که توافق مذکور مشخص کرده است.

یاسر المغربی دیگر عضو دولت نجات ملی یمن در کمیته هماهنگی مشترک گفت، نقض توافق استکهلم طی یک سالی که از امضای آن گذشته، ادامه داشته است.

بر اساس این گزارش، در بیانیه صادر شده از مقامات محلی در استان الحدیده، دفتر سیاسی انصارالله و ائتلاف احزاب سیاسی مخالف با ائتلاف آمده ، سازمان ملل مسؤولیت اخلاقی و انسانی پوشش بر طرفی را دارد که در اجرای توافق سوئد تعلل می کند.

در این بیانیه از سازمان ملل و جامعه بین الملل درخواست شده طرف اصلی تعلل در این توافق را شناسایی کند و به نقض این توافق که در تناقض با قانون و عرف بین الملل است، انتها دهد.

استاندار الحدیده یمن گفت، ظرف یک سالی که از توافق سوئد برای غرب یمن گذشته، ائتلاف سعودی-اماراتی بیش از سی هزار توافق آتش بس در آنجا را نقض کرده است (جزئیات بیشتر) .

یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن هم گفت که از ابتدای این توافق، 175 نفر از شهروندان یمنی کشته و 481 نفر از جمله ده ها زن و کودک زخمی شده اند (جزئیات بیشتر).

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 15 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 8

به "هفتمین دیدار طرفین یمنی در کشتی سازمان ملل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هفتمین دیدار طرفین یمنی در کشتی سازمان ملل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید