نور مخفی با گچ، یک نورپردازی خلاقانه و چشم نواز

به گزارش سفر به هند، نور مخفی با گچ یکی از زیباترین تکنیک هایی است که در صنعت طراحی داخلی نفوذ پیدا نموده و مملو از ایده های نوآورانه برای طراحی دکوراسیون می باشد. برای اینکه با کاربردهای مجذوب کننده و چشم نواز این تکنیک در دکوراسیون داخلی آشنا شوید، ایده های این مقاله به شما یاری شایانی خواهد نمود.

نور مخفی با گچ، یک نورپردازی خلاقانه و چشم نواز

طرح نور مخفی با گچ

چراغ های خطی و بدون تراش چیز تازهی در صنعت نورپردازی و روشنایی نیستند. با ترکیب مهارت یک گچ کار خوب و یک برقکار حرفه ای، می توان تکنیکی در دکوراسیون داخلی پیاده کرد که نوری بی خاتمه به فضای شما ببخشد. نور مخفی با گچ کاری در معماری داخلی برترین گزینه برای نورهای پایین است. کانال های ال ای دی نیز اغلب برای سقف و دیوارها استفاده می شوند. اما این کاربرد انحصاری نبوده و امکان استفاده از نور مخفی با گچبری در سقف نیز وجود دارد.

اتصالات نوری بدون تراش را می توان به عنوان اتصالات گچ کاری شده تعریف کرد. به این معنی که آن اتصالات نوری یا چراغ ها فرم تزئینی ندارند و در دیوار یا سقف دفن یا پنهان می شوند. این طرح منجر می گردد که نور به طور یکپارچه به فضا بتابد، بدون اینکه لبه های گرد یا مربعی اطراف آن را نشان دهد. بنابراین، اگر نمی خواهید قاب اتصالات و روشنایی ها را ببینید، نور مخفی با قالب گچ گزینه مناسبی برای شماست.

اهمیت روشنایی و نورپردازی در دکوراسیون داخلی بر هیچکس پوشیده نیست. روشنایی علاوه بر امنیت، شکوه و عظمت به فضا می بخشد. بدون نور، فضاها بسیار کسل نماینده خواهند بود. به همین علت است که باید نور مناسب برای فضاهای خود انتخاب کنید. اگر بخواهید احساسات را برانگیزید و یک فضای صمیمی و هیجان انگیز ایجاد کنید، یا بخواهید فضایی لوکس و لاکچری داشته باشید یا حتی فعال و پرانرژی، در همه این موارد نور می تواند هر آنچه را که می خواهید به شما بدهد.

با این حال، نور باید از قلمرو سنتی خود که فقط روشن نماینده است، عبور کند. نور می توانند کارکردهای متنوعی مثل تکمیل تم فضا داشته باشد و اینجاست که نور مخفی با گچ وارد میدان می گردد. با این انقلاب، می توانید به هر چیزی برسید،از ایجاد الگوهای مجذوب نماینده گرفته تا طرح های خلاقانه. کاربرد گچ در نورهای پایین و گچ در کانال های LED موفقیت چشم نوازی در صنعت روشنایی هستند.

نور مخفی با گچ در نورهای پایین به شما این امکان را می دهد که دیوار را به یک بوم نقاشی تبدیل کنید و یک اثر هنری منحصر به فرد بر روی آن خلق کنید. این طرح ها لزوما برای ایجاد یک فضای مدرن و تازه به کار نمی فرایند و می توانید حتی در یک دکوراسیون سنتی و کلاسیک نیز از نور مخفی با گچ برای ارتفاع بخشیدن به دیوارها و افزایش شکوه و جلال آن استفاده نمایید.

از ویژگی های منحصر به فرد و مجذوب نماینده نور مخفی با گچ می توان به امکان کنترل نور ال ای دی های تو کار اشاره نمود. به این معنا که شما می توانید بسته به مقدار نور مورد احتیاج آن را کاهش یا افزایش دهید. به این صورت می توانید در یک شب رویایی با کم کردن نور دیوارها و سقف فضایی شاعرانه را ایجاد کنید و یا با افزایش نور یکی از دیوارها توجه همگان را به تابلوی زیبایی که بر روی آن است جلب کنید.

انواع نور مخفی با گچ

نور مخفی با گچ علاوه بر تنوع در نوع کاربری که در سطوح مختلفی مانند سقف، دیوارها و کف به کار می رود، در طرح و مدل نیز بسیار متنوع است. نور مخفی ساده با گچ یکی از انواعی است که کاربرد گسترده دارد و معمولا نورپردازی دور تا دور یک دیوار یا لبه های یکی از دیوارها را شامل می گردد. نور مخفی سقف ساده با گچ نیز یکی از انواع متداول نورپردازی در سقف خانه ها است که علی رغم سادگی، مجذوب نمایندهیت و زیبایی خاصی به فضا می دهد.

طرح تازه نور مخفی با گچ که در بسیاری از خانه ها با دکوراسیون مدرن یا مینیمال رایج است، از الگوی خطی خاصی پیروی نمی کند و از طرح ها و اشکال ناموزون و در عین حال زیبایی برخوردار است. طرح های موضوعی مانند طراحی یک نام بر رو دیوار با نورپردازی یا یک شکل خاص نیز یکی از نمونه های امروزی نور مخفی با گچ به شمار میرود.

نور مخفی سقف با گچ نیز می تواند بسته به نوع چیدمان و نوع کاربری فضا متنوع باشد. برای مثال می توانید نور مخفی سقف پذیرایی با گچ را در محل جای گرفتن مبلمان و یا میز غذاخوری به شکل متفاوتی انتخاب کنید تا تمایز کاربری فضاها را با استفاده از نورپردازی نیز نشان دهید.

نور مخفی با گچ کاری نیز یکی از نمونه های زیبای نورپردازی سقف است که در دکوراسیون های کلاسیک که از گچبری های اصیل و سنتی بسیار استفاده می نمایند، کاربرد دارد.

منبع: اتاق
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 1281

به "نور مخفی با گچ، یک نورپردازی خلاقانه و چشم نواز" امتیاز دهید

1 کاربر به "نور مخفی با گچ، یک نورپردازی خلاقانه و چشم نواز" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نور مخفی با گچ، یک نورپردازی خلاقانه و چشم نواز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید