نتیجه شگفت آور یک هفته زیر آب ماندن آیفون11

به گزارش سفر به هند، گجت نیوز نوشت: گوشی آیفون 11 - iPhone 11 یک دانشجو هنگام نجات دادن زنی که در حال غرق شدن بود، درون آب افتاد و یک هفته بعد در عمق 7 متری پیدا شد. هنوز هم کار می کرد!

نتیجه شگفت آور یک هفته زیر آب ماندن آیفون11

گوشی های اپل از زمان آیفون 7 مقاوم به آب بودند؛ اما نه در حدی که بتوانند برای مدت طولانی یا در عمق زیاد، سالم بمانند. البته تاییدیه هایی که مقدار مقاومت در برابر آب را معین می نمایند، همواره دقیق نیستند و در بعضی موارد، شاهد دوام عجیب و غریب گوشی های آیفون در آب بوده ایم. تازه ترین مورد، داستان جالب یک آیفون 11 در برزیل است که یک هفته زیر آب دوام آورد.

برنو رافائل، مرد جوانی است که اخیرا هنگام قایق رانی در دریاچه پارانائو، به درون آب پرید تا یک زن را از غرق شدن، نجات دهد. او پیروز به انجام این کار شد؛ ولی در همین گیر و دار، گوشی آیفون خود را گم کرد.

یک هفته بعد، برنو در شبکه های اجتماعی، پست یک معلم غواصی را دید که یک آیفون را در دریاچه پیدا نموده بود و از آنجایی که گوشی قفل بود، از این طریق در پی صاحبش می گشت.

سالم ماندن آیفون برای این مدت طولانی، همه را غافلگیر کرد. گوشی های جدیدتر اپل، گواهینامه IP68 دارند که به معنای دوام 30 دقیقه ای آن ها در عمق 6 متری آب است. این گواهینامه در آیفون 11 اما، IP58 است که یعنی 30 دقیقه در عمق 2 متری سالم می ماند.

البته همان طور که اشاره شد، معمولا چنین گواهینامه هایی با چاشنی محافظه کاری صادر می شوند و درزبندی گوشی ها، برای مدت بیشتری کارایی خود را حفظ می نمایند. ولی واقعا یک هفته، نوبر است!

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 12 اسفند 1401 بروزرسانی: 12 اسفند 1401 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 1571

به "نتیجه شگفت آور یک هفته زیر آب ماندن آیفون11" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نتیجه شگفت آور یک هفته زیر آب ماندن آیفون11"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید