مراحل تشخیص و درمان بیماری انگل بچه ها

به گزارش سفر به هند، آلودگی با انگل نوعی بیماری شایع در بچه ها می باشد. روش ها و درمان های زیادی برای درمان انگل بچه ها وجود دارند که در این مقاله قصد داریم شما را با درمان سه مرحله ای این بیماری در بچه ها آشنا نمائیم. با ما همراه باشید.

مراحل تشخیص و درمان بیماری انگل بچه ها

بچه ها بیشتر در معرض دو نوع انگل روده ای قرار می گیرند: پروتوزوآ (protozoa) و هلمینت ها (helminthes)

انگل پروتوزوآ تک سلولی بوده که می تواند در بدن انسان تکثیر و باعث ایجاد عفونت شود. هلمینت ها چند سلولی بوده که شایع ترین فرم آن ها پین ورم (pinworms) و کرم نواری (tapeworms) می باشند. هلمینت ها در بدن انسان تکثیر نمی شوند. بچه ها معمولا زمانی مبتلا به انگل روده ای می شوند که در معرض خاک، آب، غذا و مدفوع آلوده قرار گرفته باشند.

انگل روده در بچه ها را می توان با انواع گیاهان دارویی، درمان های هومیوپاتی، مکمل های غذایی، دارو های بدون نسخه و یا دارو های تجویزی درمان کرد.

مرحله 1: تشخیص بیماری انگل بچه ها

علائم ابتلا به انگل روده ای شامل موارد زیر می باشد:

  • اسهال
  • بی اشتهایی
  • درد مفاصل
  • مخاط در مدفوع
  • تب
  • خستگی
  • بد بو بودن مدفوع
  • درد شکم
  • سرفه و استفراغ

اگر فکر می کنید که کودک تان مبتلا به انگل روده شده است، باید نمونه ای از مدفوع وی را با هماهنگی آزمایشگاه در ظرفی پلاستیکی قرار داده و برای انجام آزمایش آن را به آزمایشگاه بفرستید.

مرحله 2: تجویز دارو برای درمان انگل بچه ها توسط پزشک

اگر نتایج آزمایش مثبت باشد، پزشک برای شما دارو تجویز خواهد کرد. به گفته سازمان بهداشت جهانی، دارو های مبندازول (Mebendazole) و آلبندازول (Albendezole) برای بچه ها کمتر از 2 سال مناسب و دارو های پرازیکوانتل (Prazinquantel) و آیورمکتین (Ivermectin) برای بچه ها حداقل 2 ساله مناسب می باشند. دکتر بر اساس نوع عفونت انگلی برای شما دارو تجویز خواهد کرد. میزان دارو بستگی به نوع دارو دارد. مصرف برخی از دارو ها مانند مبندازول تنها برای سه روز بوده در حالی که مصرف آلبندازول، 28 روز طول خواهد کشید.

مرحله 3: مراقبت های پس از درمان

پس از درمان انگل روده، اگر کودک شما بیش از 2 سال سن دارد، می توانید برای افزایش تشکیل باکتری های مفید در دستگاه گوارش به او مکمل پروبیوتیک به صورت پودر یا شربت بدهید. مصرف این مکمل به عمل هضم و تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کند.

توصیه: برای پیشگیری از ابتلا به انگل روده در بچه ها، به آن ها یاد دهید که به طور مرتب دست های خود را بشویند. تمام اعضای خانواده باید قبل از مصرف غذا، دست های خود را بشویند. ناخن های کودک بهتر است که کوتاه بوده تا آلودگی در زیر ناخن ها جمع نشود.

هشدار: اغلب ترکیبی از تنتور گیاه افسنطین و گردوی سیاه برای درمان انگل روده توصیه می شود، اما این ترکیب برای بچه ها مناسب نمی باشد.

منبع: livestrong.com

منبع: setare.com
انتشار: 18 بهمن 1399 بروزرسانی: 18 بهمن 1399 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 773

به "مراحل تشخیص و درمان بیماری انگل بچه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مراحل تشخیص و درمان بیماری انگل بچه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید