صعود هجده پله ای تیم ملی دوچرخه سواری ایران در رنکینگ جهانی

به گزارش سفر به هند، به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی فدراسیون دوچرخ سواری، بنابر اعلام کمیته روابط بین الملل فدراسیون، در تازه ترین رده بندی اعلام شده به وسیله اتحادیه جهانی دوچرخه سواری UCI در روز 29 ماه مارچ برابر با نهم فروردین 1401 می باشد، تیم های ملی ایران صعود قابل توجهی در جدول رده بندی داشته اند. در این رده بندی، بلژیک با حفظ رتبه اول ماه گذشته، با 14092.33 امتیاز در صدر رده بندی کشورهای عضو UCI قرار گرفته است. اسلوونی بدون تغییر نسبت به ماه قبل، همچنان با 13827 امتیاز در رتبه دوم قرار گرفته است. فرانسه با یک پله صعود جایگاه سوم رده بندی را که ماه قبل در اختیار ایتالیا بود تصاحب نموده است. ایتالیا، انگلیس و هلند در رتبه های چهارم تا ششم قرار دارند.

صعود هجده پله ای تیم ملی دوچرخه سواری ایران در رنکینگ جهانی

تیم ملی مردان ایران با 18 پله صعود در این رده بندی با 298 امتیاز، در جایگاه شصت و سوم دنیای قرار گرفته است. این در حالی است که در رده بندی آسیایی، ایران به رغم صعود قابل توجه در رده هشتم آسیا قرار گرفته است.

در رده بندی بانوان نیز، تیم ملی ایران با 226 امتیاز و با دوازده پله صعود نسبت به ماه قبل در رده 49 دنیا ایستاد. تیم هلند در رده بندی بانوان با 16034.66 امتیاز در صدر رده بندی ماهیانه UCI واقع شده است.

در رده بندی انفرادی آسیا، آلکسی لوتشنکو از قزاقستان با 1393 امتیاز در رده اول آسیا واقع شده است. جامباجامتس سایین بایار از کشور مغولستان با 404 امتیاز در رده دوم قرار گرفته است. در رده بندی انفرادی سعید صفرزاده برترین دوچرخه سوار ایران محسوب می گردد و با 80 امتیاز در رده 19 واقع شده است. علی لبیب در رده 51، میرصمد پورسیدی 52، بهنام آرین 58, محمد گنج خانلو نیز در رتبه 62 قرار گرفته اند.

در رده بندی باشگاهی (تیم های کنتی ننتال)، تیم دانشگاه آزاد تبریز بدون تغییر نسبت به ماه گذشته در رده ششم قاره قرار گرفته است. این تیم 123 امتیاز تا بدین جای فصل اندوخته است. تیم تاشکند سیتی با 11 پله صعود که به علت عملکرد خیره کننده دوچرخه سواران ملی پوش این تیم در مسابقات قهرمانی آسیا اجرا شده است با 266 امتیاز بعد از تیم ترنگانو پلی گان مالزی در رده دوم آسیا قرار گرفته است.

تیم آرویچ شرق امیدنیا نیز در رده 19 تیم های کنتی ننتال آسیا واقع شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 تیر 1401 بروزرسانی: 13 تیر 1401 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 1436

به "صعود هجده پله ای تیم ملی دوچرخه سواری ایران در رنکینگ جهانی" امتیاز دهید

1 کاربر به "صعود هجده پله ای تیم ملی دوچرخه سواری ایران در رنکینگ جهانی" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صعود هجده پله ای تیم ملی دوچرخه سواری ایران در رنکینگ جهانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید