سرمربی تیم ملی ایران در آمریکا چه می نماید؟

به گزارش سفر به هند، تیم ملی کشتی آزاد ایران در حالی قرار است از امروز قرعه کشی رقابت های رنکینگ کرواسی را انجام دهد که خبر چندان دقیقی از حضور پژمان درستکار، سرمربی این تیم، در این رقابت ها نیست. اگرچه ایران این روز ها تقریبا ترکیب اصلی اش را راهی زاگرب نموده و قرار است با کاپیتانی حسن یزدانی مقابل رقبا قرار بگیرد؛ ولی حضور پژمان درستکار در آمریکا، تا حدودی تمرکز این تیم را به هم زده است. اعضای خانواده درستکار مدت هاست در آمریکا حضور دارند و او هم چند وقتی می گردد راهی این کشور شده تا کنار خانواده اش باشد.

سرمربی تیم ملی ایران در آمریکا چه می نماید؟

با این حال، اینکه او در چنین مسابقاتی فعلا حضور ندارد، اندکی عجیب است و حتی شایعه اختلاف این دو نفر، یعنی سرمربی و رئیس هم در فضای رسانه ای مطرح شده است.

موردی که با واکنش علیرضا دبیر روبه رو شده و او بدون اشاره به جزئیات این ماجرا می گوید درستکار به علت مسائل شخصی که داشته، راهی آمریکا شده و فدراسیون کوشش می نماید او را به این رقابت ها برساند. علیرضا دبیر درخصوص غیبت پژمان درستکار در اردوی تیم ملی کشتی آزاد پیش رقابت های رنکینگ دار کرواسی گفت: پژمان درستکار حدود چهار ماه پیش نامه مرخصی خود را به دست من رساند که در آن نامه به اواخر بهمن ماه اشاره نموده بود که بتواند به مرخصی برود که ناخواسته مشکل او به اواخر دی ماه خورد و مجبور شد به کار شخصی خود برسد. او مرخصی بدون حقوق از من درخواست کرد و گفت مسائل شخصی دارم و باید به آن رسیدگی کنم. مربیان تیم ملی نه حقوق درست وحسابی می گیرند و نه مرخصی می روند. من شرمسار مربیان تیم ملی هستم. پژمان درستکار بعد از دوسال و نیم درخواست مرخصی نموده است و من نمی توانم به او نه بگویم. امیدوارم هرچه زودتر مشکلش حل گردد و بیاید و شاگردانش را برای مسابقات آینده آماده کند. من برای مرخصی مربیان هم سلسله مراتب را اجرا می کنم. دوستی مان سر جای خود، اما قانون برای همه است. درستکار چهار ماه پیش درخواست مرخصی خود را به مدیر تیم های ملی داد و مدیر تیم های ملی آن را به ابراهیم مهربان، دبیر فدراسیون تحویل داد و بعد از آن هم به دستم رسید که با آن موافقت کردم. امیدوارم مشکل او هرچه سریع تر حل گردد و در مسابقات رنکینگ دار کرواسی به تیم ملی اضافه گردد و ملی پوشان را با آمادگی بهتر راهی تشک کند.

دبیر اگرچه از کوشش فدراسیون برای حضور درستکار در زاگرب حرف زده، ولی به طور ضمنی فکر ها را آماده غیبت او هم نموده است. او در پاسخ به سؤالی که آیا درستکار به رقابت های کرواسی خواهد رسید یا خیر؟ می گوید: فدراسیون تمام کوشش خود را می نماید تا ویزای درستکار هم به موقع صادر گردد و بتواند به کشتی گیران تیم ملی برسد؛ اما اگر شرایط به گونه ای باشد که نتواند در زاگرب حضور داشته باشد، ما مربیانی داریم که می توانند به خوبی تیم ملی را راهنمایی نمایند. مربیان ایرانی در بالاترین سطح مربیگری در دنیا هستند، مخصوصا در رشته آزاد تمام مربیان تیم ملی که زیر نظر درستکار کار می نمایند، بی نظیر هستند.

با چنین توضیحی حالا می گردد راحت تر به خبری که روی خروجی سایت فدراسیون رفته و اباذر اسلامی را به عنوان عضو تازه کادر فنی معرفی نموده، پی برد. فدراسیون به این علت که احتمال داده درستکار در کرواسی غایب باشد، یک مربی تازه را اضافه نموده است. از طرفی، دبیر هم می گوید نیازی نیست که سرمربی را به هر مسابقه ای اعزام کنیم: نباید همواره سرمربی را به مسابقات اعزام کنیم. من همواره به درستکار و رنگرز یک حرف را می گویم و آن هم این است که برای تیم ملی از نظر مربی هم پشتوانه بسازید. شما نگاه کنید زمانی که منصور برزگر بعد از 27 سال از تیم ملی رفت، ما دیگر هیچ مربی ای نداشتیم که جایگزین کنیم و فاصله او با مربی جایگزین خیلی زیاد بود. سرمربیان تیم های ملی باید مربیان خود را به حدی برساند که بتوانند سرمربیگری نمایند. بهنام احسان پور دستیار درستکار بود؛ اما امروز می بینید که سرمربی نوجوانان شده است. این نشان دهنده این است که قابلیت های زیادی در کشتی ایران وجود دارد. به هر حال پژمان درستکار هم یک انسان است و باید بتواند به مسائل خود رسیدگی کند.

ترکیب تیم منتخب کشتی آزاد کشورمان برای حضور در این مسابقات به توضیح زیر است:

61 کیلوگرم: رضا اطری

74 کیلوگرم: یونس امامی

79 کیلوگرم: علی سواد کوهی

86 کیلوگرم: حسن یزدانی

97 کیلوگرم: امیرعلی آذرپیرا

125 کیلوگرم: امیرحسین زارع

مربیان: احسان امینی، اباذر اسلامی

برنامه این مسابقات (ساعت ایران) به توضیح زیر است:

سه شنبه 11 بهمن ماه

ساعت 10 تا 10:30: قرعه کشی تمام اوزان کشتی آزاد

چهارشنبه 12 بهمن ماه

ساعت 12:30 تا 17:00: مسابقات مقدماتی اوزان 57 و 61 (رضا اطری)، 65، 70 و 74 (یونس امامی) 86 (حسن یزدانی) کیلوگرم کشتی آزاد

ساعت 20:30 تا 21:30: مسابقات فینال 57، 61، 65، 70، 74، 86 کیلوگرم کشتی آزاد

پنجشنبه 13 بهمن ماه

ساعت 12:30 تا 17:00: مسابقات مقدماتی اوزان 79 (علی سوادکوهی)، 92 و 97 (امیر علی آذر پیرا) 125 (امیرحسین زارع) کیلوگرم کشتی آزاد

ساعت 20:30 تا 21:30: مسابقات فینال اوزان 79، 92، 97 و 125 کیلوگرم کشتی آزاد

ساعت 17:00 تا 17:30: قرعه کشی تمام اوزان کشتی فرنگی

آدینه 14 بهمن ماه

ساعت 12:30 تا 17:00: مسابقات مقدماتی اوزان 77 (محمد علی گرایی، امین کاویانی نژاد) 87 (ناصر علیزاده، حمیدرضا بادکان) کیلوگرم کشتی فرنگی

ساعت 20:30 تا 21:30: مسابقات فینال اوزان 77 و 87 کیلوگرم کشتی فرنگی

شنبه 15 بهمن ماه

ساعت 12:30 تا 17:00: مسابقات مقدماتی اوزان 63 (ایمان محمدی، عارف محمدی) 67 (دانیال سهرابی، رضا عباسی) کیلوگرم کشتی فرنگی

ساعت 20:30 تا 21:30: مسابقات فینال اوزان 63 و 67 کیلوگرم کشتی فرنگی

یکشنبه 16 بهمن ماه

ساعت 12:30 تا 17:00: مسابقات مقدماتی اوزان 55 (پویا دادمرز، مهدی جواهری) 60 (مهدی محسن نژاد، امیررضا ده بزرگی) 72 (امیر عبدی، سجاد ایمن طلب) 82 (پژمان پشتام، علیرضا مهمدی) 97 و 130 (علی اکبر یوسفی، امیر قاسمی منجزی)

ساعت 20:30 تا 21:30: مسابقات فینال اوزان 63 و 67 کیلوگرم کشتی فرنگی

وزن کشی مسابقات صبح روز مسابقه برگزار می گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 14 بهمن 1401 بروزرسانی: 14 بهمن 1401 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 1559

به "سرمربی تیم ملی ایران در آمریکا چه می نماید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرمربی تیم ملی ایران در آمریکا چه می نماید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید