سالن آمفی تئاتر و سینمای هتل رامسر در آتش سوخت

به گزارش سفر به هند، صبح روز پنج شنبه پنج دی ماه سالن آمفی تئاتر هتل رامسر دچار آتش سوزی شدیدی شد و این سالن و سینمای آن به طور کامل سوخت.

سالن آمفی تئاتر و سینمای هتل رامسر در آتش سوخت

بنا بر گزارش ها پیش از این آتش نشانی به مسئولین این هتل و سینما در مورد سیم کشی های فرسوده ساختمان هشدار داده بود. سالن آمفی تئاتر هتل جدید رامسر (هتل پارسیان) 560 نفر ظرفیت دارد و به گفته شاهدان عینی حجم آتشسوزی بسیار وسیع بوده و دود فضای شهر را فرا گرفت.

هتل رامسر، زیر مجموعه ای از مجموعه هتل های پارسیان است که در شهر رامسر قرار گرفته است. این مجموعه شامل هتل قدیم رامسر و هتل جدید رامسر است. هتل قدیم رامسر در سال 1312 در دورهٔ رضاشاه پهلوی توسط مهندسان آلمانی به بهره برداری رسید.

هتل جدید رامسر در سال 1327 شمسی به دستور محمدرضا شاه پهلوی و با معماری به سبک کلاسیک، توسط مهندسان اروپایی در کنار هتل قدیم رامسر ساخته شد.

هتل تاریخی رامسر از معدود هتل هایی است که در فهرست آثار ملی ایران ثبت شده است. ساخت این هتل حدود سه سال طول کشیده و در ساخت این اثر تاریخی از آهن استفاده نشده و تمام مصالح آن از آجر، بتن و سیمان است. گفته می گردد قرار بود این هتل به موزه تبدیل گردد.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 28 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 53

به "سالن آمفی تئاتر و سینمای هتل رامسر در آتش سوخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سالن آمفی تئاتر و سینمای هتل رامسر در آتش سوخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید