رئیس تیم مذاکره کننده دولت افغانستان: جزئیات مذاکرات با طالبان را گزارش نمی دهم

به گزارش سفر به هند، رئیس تیم مذاکره کننده دولت افغانستان گفت که به دلیل تعهدی که نسبت به طالبان دارد جزئیات مذاکرات با این گروه را به رسانه ها ارائه نمی کند.

رئیس تیم مذاکره کننده دولت افغانستان: جزئیات مذاکرات با طالبان را گزارش نمی دهم

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، معصوم استانکزی رئیس تیم مذاکره کننده افغانستان گفت به دلیل تعهداتی که این تیم با طالبان دارد از ارائه جزئیات مذاکرات صلح در حضور رسانه ها خودداری می کند.

استانکزی در دومین نشست کمیته رهبری شورای عالی مصالحه افغانستان شرح داد: به خاطر اینکه تیم های مذاکره کننده دو طرف تعهداتی به یکدیگر دارند و به خاطر اینکه آن تعهدات باید نشکند، ما این بحث های واضح، روشن و همه جانبه را باید در عدم حضور رسانه ها داشته باشیم.

وی همچنین تاکید کرد که این به معنی پنهان شدن همه چیز مربوط به فرایند صلح از رسانه ها نیست و اضافه کرد که تیم مذاکره کننده افغانستان توانسته است اساس و انگیزه جنگ طالبان را زیر سوال ببرد.

رئیس تیم مذاکره کننده افغانستان ادامه داد که چارچوب کار این تیم لویه جرگه مشورتی صلح و نیز قانون اساسی و حقوق مردم افغانستان بود.

وی همچنین تاکید کرد: مذاکرات صلح پر پیچ و خم است، مسائلی بزرگ دارد؛ مسائل بزرگ ملی، بدون تصمیم ملی عملی نمی شود. هیئت به مشورت و رهنمود های رهبری دولت و رهبری کمیته رهبری شورای عالی مصالحه نیاز دارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 بهمن 1399 بروزرسانی: 14 بهمن 1399 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 764

به "رئیس تیم مذاکره کننده دولت افغانستان: جزئیات مذاکرات با طالبان را گزارش نمی دهم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس تیم مذاکره کننده دولت افغانستان: جزئیات مذاکرات با طالبان را گزارش نمی دهم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید