خروج یونان از منطقه یورو برای همه کشورهای اروپایی فاجعه بار خواهد بود

به گزارش سفر به هند، خبرنگاران: سیاستمدار بلژیکی و عضو مجلس اروپا تاکید نمود که خروج یونان از منطقه یورو تبعات فاجعه باری برای همه کشورهای عضو اتحادیه اروپا خواهد داشت.

خروج یونان از منطقه یورو برای همه کشورهای اروپایی فاجعه بار خواهد بود

سفر با تور یونان را از دست ندهید و از نزدیک با سرزمین اسطوره های باستانی آشنا شوید و شهرهای سانتورینی، آتن و میکونوس را ببینید.

به گزارش گروه بین الملل سفر به هند، فیلیپه لامبرتس نماینده مجلس اروپا در مصاحبه با پرتال خبری بروکسل 2 توضیح داد: احتمال خروج یونان در درجه اول سیاسی است و این مساله ریشه مالی ندارد.

این سیاستمدار بلژیکی اضافه نمود: خروج یونان از منطقه یورو نشانه بی اعتمادی اروپایی است. خروج یونان می تواند یک شکست فاجعه بار برای اتحادیه اروپا باشد. اگر یونان به تعهدات خود مربوط به بدهی های خارجی عمل نکند، فشار مالی سنگینی بر سایر کشورهای اتحادیه اروپا وارد خواهد شد.

لامبرتس گفت: خروج یونان از اتحادیه مشترک پولی اروپا نشانگر همه پارامترهای بحران سیاسی در اروپا است. نهادهای مالی بین المللی باید با استمهال بدهی های یونان موافقت نمایند تا از سناریوی فاجعه بار از دست دادن یکی از اعضای اتحادیه اروپا، جلوگیری به عمل آید.

وزارت کشور یونان روز دوشنبه بیان کرد که پس از شمارش کلیه آرای ماخوذه در همه پرسی روز یکشنبه، 61.3 درصد مردم یونان با اجرای طرح ریاضت مالی مخالفت و 38.6 درصد نیز از این طرح حمایت نموده اند.

رای منفی مردم یونان به طرح سیاست ریاضت مالی این کشور بحران زده را یک گام بیشتر به خروج از منطقه یورو نزدیک نموده است.یونان و نهادهای مالی بین المللی ماههاست که بر سر توافق پول در برابر اصلاحات، اختلاف نظرهای جدی دارند. یونان حاضر نیست در ازای اجرای سیاست های ریاضتی بیشتر، یاری های مالی جدیدی دریافت کند.

یونان با بدهی 350 میلیارد دلاری روبرو است که حدود 270 میلیارد دلار آن بدهی این کشور به وام دهندگان بین المللی است.

پ

منبع: تسنیم
انتشار: 17 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 286

به "خروج یونان از منطقه یورو برای همه کشورهای اروپایی فاجعه بار خواهد بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خروج یونان از منطقه یورو برای همه کشورهای اروپایی فاجعه بار خواهد بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید