جزئیات قرارداد یک گلر با استقلال؛ توافق عجیب آبی ها خبرساز شد

به گزارش سفر به هند، شب گذشته در حین گفت و گوی محمدحسین میثاقی مجری فوتبال برتر با حجت کریمی سرپرست مدیرعاملی باشگاه استقلال یک مساله عجیب مطرح شد که بازتاب های گسترده ای در فضاهای هواداری و رسانه ای داشته است.

جزئیات قرارداد یک گلر با استقلال؛ توافق عجیب آبی ها خبرساز شد

به گزارش خبرنگاران مجری فوتبال برتر در این مصاحبه وقتی مشغول صحبت درباره بالارفتن رقم قراردادهای بازیکنان در مدیریت مصطفی آجورلو بود، از حجت کریمی پرسید که رقم قرارداد گلر دوم تیم چقدر است؟ سرپرست باشگاه استقلال در پاسخ خاطرنشان کرد که دوست ندارد در این خصوص حرفی بزند اما با اصرار میثاقی روبرو شد.مجری فوتبال برتر دوباره پرسید که قرارداد علیرضا رضایی دروازه بان دوم استقلال بالاتر از 10 میلیارد تومان است؟ در این حین کریمی فقط به صورت گذرا و برای اینکه از پرسش ها درباره مبالغ قرارداد رد گردد، با کلمه بله از آن گذشت.

همین موضوع ابهام های زیادی را به وجود آورده و باعث شده تا بعضی شایعات درخصوص علیرضا رضایی و نحوه امضای قرارداد او به وجود بیاید.

بر اساس کسب اطلاعات تازه اما رقم قرارداد علیرضا رضایی با استقلال کمتر از 10 میلیارد تومان است و حتی همان مبلغ هم با یک شرط مهم در قرارداد گنجانده شده است.

این دروازه بان جوان در ابتدای لیگ بیست و یکم و در زمان مدیریت احمد مددی در استقلال با نظر فرهاد مجیدی قراردادی دوساله با آبی ها امضا کرد و بازیکن این تیم لقب گرفت. او بعد با عبور از فصل اول با توجه به اینکه کمتر در ترکیب استقلال فرصت بازی پیدا کرد، تصمیم به جدایی گرفت.

رضایی با وجود اینکه در 5، 6 مسابقه آن سال برای استقلال بازی کرد ، اما عملکرد او چشم بعضی باشگاه ها و سرمربیان لیگ برتر را گرفت و این دروازه بان هم که دوست داشت در تیمی باشد که بیشتر بازی کند، در ابتدای لیگ بیست و دوم از مدیران باشگاه خواست که رضایتنامه اش را صادر نمایند.

در آن مقطع رضایی جوان پیشنهادی از یکی از تیم های صنعتی و با مبلغی مناسب دریافت نموده بود و به همین دلیل می خواست از استقلال جدا گردد.

از این رو مصطفی آجورلو و همکارانش برای آنکه مانع از جدایی علیرضا رضایی شوند، با او توافق کردند که در ازای اضافه شدن یک فصل دیگر به مدت قراردادش رقم آن را افزایش بدهند. از این رو گلر جوان استقلالی ها در ازای تمدید یکسال دیگر در قراردادش رقمی در حدود 8 میلیارد تومان ثبت شد.

دروازه بان استقلال البته در قرارداد خود آپشن هایی داشته که در صورت تحقق رقم آن افزایش پیدا می کرد اما حالا تحقق این آپشن ها اکثرا با قهرمان نشدن استقلال در لیگ و جام حذفی منتفی شده و مبلغ او کمتر از 8 میلیارد تومانی است که به آن اشاره کردیم.

با همه مطالبی که گفته شد، اگر علیرضا رضایی با همان قرارداد قبلی در استقلال به کارش ادامه می داد(که آن هم چندان کمتر از مبلغ مذکور نبود) ، او اکنون در خاتمه لیگ بیست و دوم بازیکن آزاد محسوب می شد و می توانست راحت به تیم های دیگری برود. حالا اما این گلر جوان یک فصل دیگر با استقلال قرارداد دارد و حتی در صورتی که قصد جدایی داشته باشد، می تواند برای باشگاه استقلال مبلغی را به عنوان پول رضایتنامه آورده داشته باشد.

نکته جالب اینکه علیرضا رضایی از قرارداد سال جاری خود کمتر از 40 درصد دریافت نموده و با توجه به بندهای موجود می توانست آن را یکطرفه فسخ کند اما این کار را تا الان انجام نداده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 19 خرداد 1402 بروزرسانی: 19 خرداد 1402 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 1609

به "جزئیات قرارداد یک گلر با استقلال؛ توافق عجیب آبی ها خبرساز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات قرارداد یک گلر با استقلال؛ توافق عجیب آبی ها خبرساز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید