جزئیات انتشار اولین نسخه بتای اندروید 14

به گزارش سفر به هند، گوگل پس از انتشار دو نسخه پیش نمایش از سیستم عامل خود برای توسعه دهندگان، به تازگی اولین نسخه بتای اندروید 14 را در برای علاقه مندان منتشر کرده است. اگر صاحب یکی از دستگاه های پیکسل سازگار با این نسخه از اندروید باشید، بدون نیاز به حساب توسعه دهنده، می توانید آن را روی گوشی خود نصب کنید و امکانات تازه را امتحان نمایید.

جزئیات انتشار اولین نسخه بتای اندروید 14

نسخه بتای اندروید 14 با امکانات تازه در دسترس دارندگان دستگاه های پیکسل سری 5 تا 7 در کنار پیکسل 4a قرار گرفته است.

گوگل پس از انتشار دو نسخه پیش نمایش از سیستم عامل خود برای توسعه دهندگان، به تازگی اولین نسخه بتای اندروید 14 را در برای علاقه مندان منتشر کرده است. اگر صاحب یکی از دستگاه های پیکسل سازگار با این نسخه از اندروید باشید، بدون نیاز به حساب توسعه دهنده، می توانید آن را روی گوشی خود نصب کنید و امکانات تازه را امتحان نمایید.

نسخه بتای اندروید 14 چه ویژگی هایی دارد؟

اگرچه اغلب ویژگی های تازه اندروید در نسخه های پیش نمایش توسعه دهندگان وجود داشته است و تا حدودی می دانیم که با چه امکانات تازهی سروکار داریم؛ اما انتشار نسخه بتای اندروید 14 به صورت عمومی، فرصت محک زدن بیشتر آن ها از طریق عموم را فراهم می سازد. قابلیت های تازه در سیستم ناوبری، حریم شخصی، عملکرد و شخصی سازی از جمله ویژگی هایی هستند که در این نسخه، شاهد آن ها خواهیم بود.

جدول زمان بندی انتشار نسخه های مختلف اندروید 14 در سال جاری میلادی

کلید برگشت یکی از مواردی است که دستخوش تغییر شده و اکنون کاربران می توانند پیش نمایشی از صفحه ای که قصد ورود به آن را دارند، مشاهده نمایند. همچنین این فرایند اکنون از جذابیت بصری بیشتری برخوردار است و کلید برگشت هم مطابق با پوسته و پس زمینه، تغییر رنگ می دهد.

صفحه تازه برای اشتراک گذاری محتوا، از دیگر قابلیت های تازه در نسخه بتای اندروید 14 است که به توسعه دهندگان، امکان افزودن گزینه های اختصاصی مرتبط با اپلیکیشن های خود را می دهد.

گوگل معتقد است که امکانات در نظر گرفته شده در صفحه مذکور، برتری نسبی در مقایسه با سیستم به اشتراک گذاری فعلی اندروید دارند که معمولاً لیستی از اپ ها و قابلیت های آن ها را به ترتیب حروف الفبا نمایش می دهد.

سایر موارد تازه در نسخه بتای اندروید 14 شامل ویژگی های گرافیکی و افکت های بصری بهبود یافته می شود. همچنین تنظیمات زبان ارتقاء یافته و سیستم می تواند به شکل اتوماتیک پیکربندی لازم برای هر اپلیکیشن را انجام دهد.

اپلیکیشن ها در صورت اجازه کاربر می توانند به برخی از اطلاعات حساس دسترسی داشته باشند؛ قابلیتی که گفته می شود برای کمک به افراد دارای ناتوانی در نظر گرفته شده است و می تواند در نهایت به حفظ حریم خصوصی آن ها کمک کند. گوگل ادعا دارد که ویژگی مذکور به اشخاص کمک می کند تا کمتر دچار اتفاقات ناخواسته مثل جابه جایی پول یا خرید درون برنامه ای شوند.

اگر علاقه به امتحان کردن نسخه تازه آزمایشی اندروید دارید، می توانید با مراجعه به صفحه رسمی گوگل، بیشتر با فرایند دانلود آشنا شوید. همچنین پس از ورود به حساب کاربری، لیست دستگاه های قابل پشتیبانی که به اکانت متصل باشند، نمایش داده خواهد شد.

اگر هم از قبل عضو طرح QPR اندروید هستید، نیازی نیست کاری کنید و بسته اندروید تازه به شکل اتوماتیک برای دانلود در اختیار شما قرار خواهد گرفت. فعلاً دستگاه هایی که در پایین به آن ها اشاره شده است، قادر به دریافت نسخه بتا هستند.

پیکسل 4a نسخه 5G

پیکسل 5 و 5a

پیکسل 6 و 6 پرو در کنار 6a

پیکسل 7 و 7 پرو

منبع: دیجیاتو

منبع: فرادید
انتشار: 24 فروردین 1402 بروزرسانی: 24 فروردین 1402 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 1586

به "جزئیات انتشار اولین نسخه بتای اندروید 14" امتیاز دهید

1 کاربر به "جزئیات انتشار اولین نسخه بتای اندروید 14" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات انتشار اولین نسخه بتای اندروید 14"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید