تی تی در صدر جدول ماند

به گزارش سفر به هند، سینمای ایران این هفته در مجموع 94 هزار مخاطب داشت که فروشی 2 میلیارد و 861 میلیون تومانی را برای آن رقم زد.

تی تی در صدر جدول ماند

در این هفته فیلم های کمدی نمایشی نداشتند و در نیمی از هفته، سینما ها به طور کامل تعطیل بود. در هفته سوم مردادماه تنها دو فیلم هناس و بدون قرار قبلی با افزایش مقدار مخاطب و فروش روبرو شدند و بقیه فیلم ها، اغلب بیش از 60 درصد کاهش فروش را تجربه کردند.

فیلم تی تی به کارگردانی آیدا پناهنده که هفته گذشته برای نخستین بار به صدر جدول فروش هفتگی رسیده بود، در این هفته هم با فروش 26 هزار قطعه بلیت به ارزش یک میلیارد و 6 میلیون تومان این جایگاه را حفظ کرد. حدود 29 درصد مخاطبان این هفته سینمای ایران به تماشای تی تی نشستند و فروش کل این فیلم در این هفته به نزدیکی 13 میلیارد تومان رسید.

فیلم سینمایی علف زار اثر کاظم دانشی با 15 هزار مخاطب و 596 میلیون تومان فروش دومین فیلم پرفروش این هفته لقب گرفت. این فیلم با سهم 16 درصدی از کل مخاطبان هفته، حدود 14 جایگاه خود را در هر سانس پر کرد. علف زار توانست در کل از 16 میلیارد تومان عبور کند.

فیلم سینمایی هناس ساخته حسین دارابی با 26 هزار مخاطب و فاصله ای اندک نسبت به تی تی دومین فیلم پرمخاطب هفته شد، اما با 461 میلیون تومان فروش، در رتبه سوم گیشه نهاده شد. این فیلم که با میانگین بهای بلیت 18 هزار تومانی، مقرون به صرفه ترین میانگین بهای بلیت را در این هفته داشت، در این هفته، با 120 درصد افزایش مخاطب و 70 درصد افزایش فروش روبرو شد و در هر سانس، بیش از 95 تماشاگر داشت. هناس در این هفته به فروش کل 4 میلیارد تومانی رسید.

فیلم بدون قرار قبلی اثر بهروز شعیبی با فروش 14 هزار قطعه بلیت به ارزش 313 میلیون تومان، در رتبه چهارم گیشه نهاده شد. بدون قرار قبلی در این هفته نسبت به هفته گذشته، 199 درصد افزایش مقدار مخاطب و 117 درصد افزایش مقدار فروش داشت. این فیلم توانست فروش کل خود را به 3 میلیارد تومان برساند.

خبرنگاران فرهنگی هنری سینما و تئاتر

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 21 مرداد 1401 بروزرسانی: 21 مرداد 1401 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 1472

به "تی تی در صدر جدول ماند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تی تی در صدر جدول ماند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید