تازه ترین جزییات از حادثه غرق شدن دو کودک خردسال در استخر پارک زیتون

به گزارش سفر به هند، در پی غرق شدن دو پسر خردسال در استخر بوستان زیتون و شکایت خانواده هایشان در دادسرای جنایی تهران، هیئت کارشناسی ماموریت یافتند با بررسی ابعاد این حادثه دردناک، مقصران را شناسایی کنند.

تازه ترین جزییات از حادثه غرق شدن دو کودک خردسال در استخر پارک زیتون

خبرنگاران، گروه سرنخ:این حادثه دوم شهریور ماه رخ داد. آن روز اعضای دو خانواده برای تفریح به بوستان زیتون واقع در منطقه 21 تهران رفته بودند. زمانی که بچه ها سرگرم بازی بودند، ناگهان توپ بازی شان به داخل استخری که پشت شمشادها بود افتاد و دو پسر خردسال برای آوردن توپ وارد استخر شدند؛ غافل از اینکه عمق آب استخر حدود 4متر است و حادثه ای هولناک انتظارشان را می کشد.

در پی غرق شدن 2پسر در این حادثه دردناک، پرونده ای در شعبه سوم بازپرسی دادسرای امور جنایی تهران تشکیل و تحقیقات برای رازگشایی از مرگ دو کودک کلید خورد. این در حالی بود که بررسی های اولیه از محل حادثه نشان می داد که اطراف محل حادثه، فنسی وجود داشته اما ظاهرا این فنس دچار نقص بوده و بچه ها با عبور از آن به داخل استخر سقوط کرده بودند. این در حالی بود که به گفته شهرداری، پیش از وقوع این حادثه وجود نقص در فنس دور استخر به پیمانکار گزارش و برای تعمیر آن درخواست شده بود اما این اتفاق رخ نداده بود.

درحالیکه تحقیقات در این پرونده ادامه دارد صبح دیروز خانواده دو پسر خردسال راهی دادسرای جنایتی تهران شدند و شکایت خود را علیه مقصران مرگ پسرانشان مطرح کردند. پدر یکی از بچه ها به بازپرس محمد مهدی براعه گفت: پسر من صدرا 8 ساله بود و آن روز به همراه پسرخاله اش به پارک رفته بودند. ما در شهر قدس زندگی می کنیم و آن روز همسرم و خواهرش نیز همراه بچه ها بودند.

وی ادامه داد: ما بارها به پارک رفته بودیم اما هیچ وقت استخری که پشت بوته ها و محوطه فنس بود را ندیده بودیم. آن روز وقتی بچه ها سرگرم بازی بودند ناگهان توپشان به آن سوی بوته ها افتاد. پسرم صدرا برای برداشتن توپ از فنس ها که باز بود عبور کرد اما ناگهان به داخل استخر پر از آب افتاد. بعد از او پسر خاله اش به نام امیرحسین که او هم در پی صدرا و توپ رفته بود درون استخر افتاد. برادر دوقلوی امیرحسین هم با دیدن این صحنه به سرعت مادر و خاله اش را خبر کرد اما دیگر کار از کار گذشته بود. وقتی اورژانس رسید اجساد پسرم و پسرخاله اش را از داخل استخر که 4 متر عمقش بود بیرون کشیدند و همه ما داغدار شدیم.

وی ادامه داد: آن روز نگهبانی در پارک نبود. حتی در محوطه محل حادثه هیچ علائم هشدار دهنده ای وجود نداشت که نشان دهد پشت بوته ها استخر قراردارد و نزدیک نشوند. همچنین فنس محوطه باز بود که خودش پر خطر و باعث شده بود بچه ها به راحتی از آن عبور کنند.

پس از شکایت والدین قربانیان، به دستور بازپرس جنایی تهران، هیئت 3 نفره کارشناسی تشکیل شد تا با بررسی محل حادثه، مقصران این حادثه مرگبار را معرفی کنند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 9 شهریور 1402 بروزرسانی: 9 شهریور 1402 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 1640

به "تازه ترین جزییات از حادثه غرق شدن دو کودک خردسال در استخر پارک زیتون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تازه ترین جزییات از حادثه غرق شدن دو کودک خردسال در استخر پارک زیتون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید