انگل های روده را با غذا های چرب دفع کنید

به گزارش سفر به هند، رژیم های غذایی پرچرب بیشتر با افزایش آسیب شناسی در طول بیماری همراه است. با این حال، در خصوص عفونت کرم شلاقی، این رژیم غذایی پرچرب به سلول های T اجازه می دهد تا پاسخ ایمنی مناسبی را برای بیرون راندن کرم ایجاد نمایند.

انگل های روده را با غذا های چرب دفع کنید

دانشمندان بریتانیایی روشی شگفت انگیز و اشتهاآور برای خلاص شدن از شر انگل های گوارشی شناسایی نموده اند. مطالعه آن ها نشان می دهد: رژیم غذایی پرچرب به سیستم ایمنی اجازه می دهد تا خود را از شر انگل ها خلاص کند، که عامل اصلی بیماری و مرگ در کشور های در حال توسعه است.

کرم های انگلی بر زندگی بیش از یک میلیارد نفر در سراسر دنیا تأثیر می گذارند. این انگل ها به ویژه کسانی را سطح بهداشت نامناسب و دسترسی به محصولات بهداشتی کمتری دارند، هدف قرار می دهند.

یکی از این انگل ها به نام کرم شلاقی در روده انسان زندگی می نماید و باعث عفونتی به نام تریکوریازیس می گردد. این عفونت به روده بزرگ آسیب زده و می تواند منجر به درد شکم، حالت تهوع، استفراغ، سردرد و حتی مدفوع خونی گردد. از سوی دیگر در کشور های غربی، رژیم های غذایی پرچرب بسیار رایج است. تیمی از دانشگاه لنکستر و دانشگاه منچستر دریافتند رژیم غذایی غربی می تواند با عفونت های کرمی مقابله کند.

دکتر اولین فونجیکا (Evelyn Funjika)، سرپرست این تیم تحقیقاتی، می گوید: برای اینکه بتوانیم نحوه تأثیر تغذیه بر عفونت کرم انگل را مطالعه کنیم، ما از یک مدل موش استفاده کردیم. مطالعات ما نشان داد خوردن غذا های چرب باعث تقویت سلول های ایمنی می شوند که به کرم ها حمله می نمایند.

پیش از این، شواهد نشان داده بود که پاسخ های ایمنی که انگل را دفع می نمایند، برای یاری به نوعی گلبول های سفید خونی به نام سلول های T-helper 2 تکیه می نمایند. این گلبول ها ها برای از بین بردن انگل ها در سیستم گوارشی طراحی شده اند. این مطالعه نشان می دهد که دنبال کردن یک رژیم غذایی پرچرب، مولکولی روی این سلول های یاریی به نام ST 2 را افزایش می دهد و پاسخ T-helper 2 را برای از بین بردن کرم های انگلی از مجرای روده بزرگ بیشتر می نماید. این برخلاف باور عمومی است که رژیم غذایی پرچرب همواره برای سلامتی مضر است.

رژیم های غذایی پرچرب بیشتر با افزایش آسیب شناسی در طول بیماری همراه است. با این حال، در خصوص عفونت کرم شلاقی، این رژیم غذایی پرچرب به سلول های T اجازه می دهد تا پاسخ ایمنی مناسبی را برای بیرون راندن کرم ایجاد نمایند. توضیح کامل این یافته ها در آخرین شماره مجله تخصصی Mucosal Immunology منتشر شده است.

منبع: سیناپرس

منبع: فرادید
انتشار: 24 بهمن 1401 بروزرسانی: 24 بهمن 1401 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 1564

به "انگل های روده را با غذا های چرب دفع کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انگل های روده را با غذا های چرب دفع کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید