ارسال تجهیزات نظامی جدید آمریکا به شمال شرق سوریه

به گزارش سفر به هند، کاروان تجهیزات نظامی ائتلاف بین المللی ضد داعش به رهبری آمریکا وارد پایگاه های آمریکایی در مناطق شمال شرقی سوریه شد.

ارسال تجهیزات نظامی جدید آمریکا به شمال شرق سوریه

شفق نیوز پایگاه خبری نزدیک به حزب دموکرات کردستان عراق روز دوشنبه در این باره نوشت که این تجهیزات از اقلیم کردستان عراق و از راستا گذرگاه مرزی الولید میان عراق و سوریه به پایگاه های آمریکا در استان الحسکه و حومه آن منتقل شد.

بر پایه این گزارش، کاروان نظامی آمریکا شامل خودروهای زرهی، کامیون های حامل تجهیزات نظامی و تدارکاتی به همراه تانکرهای حامل سوخت بود.

ائتلاف بین المللی ضد داعش اواخر اکتبر (آبان 99) نیز تجهیزات نظامی گسترده ای به پایگاه های خود در شمال الحسکه ارسال کرده بود.

پیش از این و در سه شنبه هفته گذشته، ژنرال کوین کوبسی، فرمانده کل نیروهای ائتلاف بین المللی مبارزه با داعش اعلام کرده بود که جنگ با داعش هنوز انتها نیافته و ائتلاف به حمایت از نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) پایبند است.

وی در نشست مطبوعاتی با نیروهای قسد در شهر نفتی رمیلان واقع در شمال شرق سوریه گفت که خروج نیروهای آمریکایی از عراق هیچ ارتباطی با نیروهای آمریکایی در سوریه ندارد.

در هفته های گذشته، بارها و بارها نیروهای آمریکایی تانکرهای نفت را نیز از طریق گذرگاه غیر قانونی الولید به عراق منتقل کرده اند.

نیروهای اشغالگر آمریکایی با همکاری شبه نظامیان کرد سوریه موسوم به قسد کنترل بیشتر میدان های نفتی در منطقه جزیره سوریه را برای سرقت آن به عهده دارند و در ماه های گذشته هزاران کامیون حامل سلاح، تجهیزات نظامی و لجستیکی وارد مناطق نفتی سوریه شده اند.

نظامیان وابسته به ائتلاف بین المللی به سرکردگی آمریکا در ادامه سرقت نفت سوریه و محاصره مردم این کشور، در حال تقویت نیروهای خود در شرق سوریه هستند.

منابع خبری 12 مرداد گذشته به نقل از مظلوم عبدی فرمانده شبه نظامیان قسد اعلام کردند که این گروه با یک شرکت نفتی آمریکایی قرارداد نفتی بسته است.

وزارت امور خارجه سوریه نیز 12 مرداد توافق امضا شده میان نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) با یک شرکت نفتی آمریکایی را سرقت نفت سوریه خواند و تاکید کرد که این توافق باطل و غیرقانونی است.

نیروهای دموکراتیک سوریه شبه نظامیان کرد وابسته به نظامیان آمریکایی هستند که در شرق و شمال شرق سوریه حضور دارند.

دولت سوریه بارها تاکید کرده است که این شبه نظامیان و آمریکایی ها در شرق و شمال شرق سوریه هدفی جز غارت نفت ندارند و به حضور غیر قانونی آنان انتها خواهد داد.

با شکست گروه تروریستی داعش به عنوان بازوی آمریکا در سوریه در آذر 1396، نیروهای آمریکایی مستقیماً جایگزین این گروهک شدند و دقیقاً از همان زمان نیز به جای داعش شروع به استخراج و سرقت نفت سوریه و ادامه کشتار مردم این کشور کردند.

در سال های اخیر آمریکا در منطقه غرب آسیا به ویژه سوریه بلای جان مردم و سارق منابع نفتی آن ها شده است، اقدامی که پیش از این گروهک تروریستی داعش انجام داده است.، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 28 دی 1399 بروزرسانی: 28 دی 1399 گردآورنده: tour-india.ir شناسه مطلب: 727

به "ارسال تجهیزات نظامی جدید آمریکا به شمال شرق سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارسال تجهیزات نظامی جدید آمریکا به شمال شرق سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید